17 maj 2021

Senioralia z łódzkimi policjantami

fot. KMP w Łodzi
Podczas inauguracji VII Łódzkich Senioraliów, która w ramach bieżącej edycji odbyła się w Arturówku nie zabrakło funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy przy zachowaniu dystansu i reżimu sanitarnego wręczali ulotki i przestrzegali przed różnymi formami oszustw pod legendą, w tym „na szczepionkę”.
REKLAMA

Łódzcy profilaktycy mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów docierają, rozmawiają i przekazują mieszkańcom miasta cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa, których zadaniem jest podniesienie świadomości i wykształtowanie pożądanych zachowań w wielu aspektach życia.

15 maja 2021 roku w Arturówku odbyła się inauguracja VII Łódzkich Senioraliów. Urząd Miasta w Łodzi we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami zorganizował dla mieszkańców Łodzi w wieku 60+ wydarzenie sportowo - rekreacyjne w plenerze, leśny marsz nordic walking połączony z grą terenową. Na miejscu policjanci na linii mety zachowując normy sanitarne przestrzegali seniorów przed różnymi formami oszustw pod legendą, w tym „na szczepionkę”, która jest zmodyfikowaną metodą wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”, przekazywali autorską ulotkę. Ulotka zawiera informacje, na temat sposobu działania przestępców, przestrzega przed sytuacjami, które powinny wzbudzić ostrożność, tak aby nie stać się pokrzywdzonym, tego typu oszustwem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-08-29 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 16:30
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany