Służyć ludziom

zdjęcie: Służyć ludziom / pixabay/3188288
Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami i problemami mieszkańców. Często pomagają tam gdzie nie można liczyć na wsparcie nikogo innego… I tym razem koluszkowscy policjanci pojawili się w mieszkaniu starszej kobiety, która schorowana została sama bez opieki. Natychmiast sprawdzili sytuację seniorki. Kolejnym razem policjanci zostali zaalarmowani przez żonę niepełnosprawnego mężczyzny, który spadł z wózka inwalidzkiego a ona sama nie była w stanie go podnieść. Z pomocą nadeszli tylko policjanci.
REKLAMA

29 września 2022 roku tuż po godzinie 9:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego odebrał telefon od zaniepokojonego mężczyzny, który prosił o sprawdzenie stanu zdrowia seniorki. Kobieta została sama bez opieki w domu. Jest ona osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji i nie jest w stanie odebrać telefonu. Pozostała sama, ponieważ osoba sprawująca opiekę nad schorowaną trafiła do szpitala. Zgłaszający również nie mógł dotrzeć do seniorki aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Szukał wsparcia lecz beskutecznie. Dopiero koluszkowscy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ruszyli bez chwili wahania do wskazanego miejsca aby zająć się seniorką. O całej sytuacji został powiadomiony pracownik socjalny, który przejął opiekę nad kobietą.

Dzień wcześniej ,28 września 2022 roku, tuż przed godziną 20:00 koluszkowscy policjanci zostali zaalarmowani, iż mąż zgłaszającej poruszający się na wózku inwalidzkim spadł z niego i nie jest w stanie sama sobie z nim poradzić. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu pomogli kobiecie i bezpiecznie zawieźli go do domu.

Być może są to codzienne sytuacje, w których tak oczywista i normalna jest pomoc drugiemu człowiekowi jednak policjanci zjawiają się przy ludziach, którzy nie mogą liczyć na pomoc innych bądź tej pomocy im odmówiono…

mł. asp. Aneta Kotynia

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
-0.6°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-11-26 18:00
miejsce
Restauracja "Gościniec Czterech...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany