W ciągu 2 godzin policjanci odnaleźli zaginionego

zdjęcie: W ciągu 2 godzin policjanci odnaleźli zaginionego / pixabay/7047043
Dzięki działaniom policjantów z Koluszek i Andrespola odnaleziony został 64-letni mężczyzna. W takich sytuacjach liczy się każda minuta, szczególnie gdy stan zdrowia zaginionego wymaga stałego nadzoru. Mężczyzna w ciągu 2 godzin został odnaleziony przez policjantów na terenie Łodzi.
REKLAMA

9 maja 2022 roku tuż przed północą koluszkowscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 64-letniego mężczyzny, którego stan zdrowia wymagał stałego nadzoru i pomocy innej osoby. Ostatni raz mężczyzna widziany był około godziny 17:00 w gminie Nowosolna. Zaniepokojona rodzina zaczęła szukać mężczyzny na własną rękę w najbliższej okolicy. Z każdą godziną sytuacja stawała się coraz bardziej niepokojąca, gdyż 64-latek miał problemy z mową i nie miał przy sobie dokumentów ani telefonu komórkowego. Około północy bliscy 64-latka zgłosili zaginięcie koluszkowskim policjantom. Komendant Powiatowy Policji ogłosił alarm dla policjantów z Koluszek i Andrespola. Mundurowi natychmiast zaczęli działać i sprawdzali każdy trop. Dodatkowe patrole sprawdzały pobliskie miejscowości, czynne lokale gastronomiczne, stacje benzynowe, dworce PKP i PKS. Nawiązali też współpracę z brzezińską policją, a na miejsce został skierowany pies tropiący. Około godziny 2:00 w nocy na jednej z ulic w Łodzi koluszkowscy policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Jak się okazało, faktycznie był to zaginiony 64-latek. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania, gdzie czekała zaniepokojona rodzina. Policjanci wezwali także załogę pogotowia ratunkowego, aby zbadać mężczyznę. Jego stan nie wymagał hospitalizacji, więc pozostał w domu.

Jak zgłosić zaginięcie Policji?

Najlepiej osobiście w najbliższej jednostce Policji, bądź dzwoniąc na numer alarmowy 112. Zgłaszając zaginięcie powinniśmy mieć przy sobie aktualne zdjęcie osoby zaginionej. Opiszmy dokładnie ubiór i rzeczy podręczne, które taka osoba miała przy sobie. Znaki szczególne (blizny, tatuaże), choroby i leki, które zażywa. Policjantom należy także przekazać wszystkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Nawet te, które wydają się mało istotne bądź wstydliwe, na przykład związane z trudną sytuacją w domu. Ma to duże znaczenie dla organizacji i skuteczności poszukiwań. Ważne jest też by skontaktować się z innymi członkami rodziny, sąsiadami i znajomymi. Prowadząc poszukiwania policjanci przeprowadzają szereg czynności jak na przykład rozmowy z najbliższymi, czy sprawdzenie miejsca ostatniego pobytu zaginionego. Ma to na celu ustalenie miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania zaginionej/ego jest poważnie traktowany i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiała do policjantów.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
20.2°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-28 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany