26 październik 2020

Warszawa: podczas protestu bójki na pl. Trzech Krzyży; policjanci użyli gazu pieprzowego

fot. PAP
Podczas poniedziałkowego protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji doszło do przepychanek i bójek na placu Trzech Krzyży. Zaatakowano też policjantów. Funkcjonariusze użyli m.in. gazu pieprzowego. Pomocy poszkodowanym w incydentach udzielają ratownicy medyczni.
REKLAMA

Protestujący od ok. godz. 19.30 gromadzą się na placu Trzech Krzyży, gdzie wejścia do mieszczącego się tam Kościoła pw. św. Aleksandra blokuje grupa osób związanych m.in. ze środowiskami narodowymi. Od protestujących oddzielają ich policjanci. W osoby pod kościołem ze strony protestujących poleciały race, butelki i jajka. Dochodziło do przepychanek.

Część protestujących udaje się na ul. Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS, a część pod siedzibę Policji przy ul. Wilczej, gdzie ma przebywać jedna z protestujących osób. Wśród protestujących są parlamentarzyści Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, na placu zaatakowano funkcjonariuszy i również w ich stronę poleciały różne przedmioty. "Wyraźnie podkreślaliśmy, że w takich przypadkach będziemy chronić naszych policjantów. Do tego celu w indywidualnych przypadkach wykorzystano między innymi gaz pieprzowy" - podała KSP na Twitterze.

Osobom poszkodowanym po użyciu gazu oraz w wyniku incydentów pomocy udzielają ratownicy medyczni.

Jak informuje reporter PAP, który jest na miejscu, na placu dochodzi do bójek. Protestujący zaatakowali samochód, w którym według nich mieli znajdować się przedstawiciele środowisk narodowych. Protestujący wyciągnęli osoby przebywające w aucie, które poturbowano. Jedna z osób pozostała w samochodzie. Demonstranci usiłowali się przedostać do środka, uszkadzając samochód. Zainterweniowali policjanci. Odsunęli protestujących i otoczyli auto kordonem.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Mateusz Mikowski, Bartłomiej Figaj

agzi/ mm/ bf/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-01-28 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany