8 październik 2020

Z dwoma promilami po zakupy

fot. KMP w Łodzi
Aż dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który wybrał się toyotą po zakupy. To nie pierwszy tego typu czyn na koncie mężczyzny. Policjanci z łódzkiej drogówki dwa tygodnie wcześniej zatrzymali mu prawo jazdy za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.
REKLAMA

7 października 2020 roku około godziny 7:35 dyżurny łódzkiej komendy, otrzymał zgłoszenie, że spod jednego ze sklepów, znajdującego się w dzielnicy Bałuty, odjeżdża auto, za kierownicą którego siedzi najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Natychmiast w rejon wskazany przez zgłaszającego pojechał patrol łódzkiej drogówki. Mundurowi szybko odnaleźli auto wraz z kierującym. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zaprzeczył, że tego dnia kierował toyotą, opowiadał policjantom, że pieszo poszedł do sklepu, później do bankomatu, po czym wrócił do domu. Policjanci nie dali wiary opowieściom 52-latka, tym bardziej że monitoring sklepowy zarejestrował jego podróż do sklepu. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny, które wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zapytany o uprawnienia, 52-latek przyznał policjantom, że jakiś czas temu podczas kontroli zostało mu zatrzymane. Mundurowi po sprawdzeniu, potwierdzili słowa mężczyzny. Okazało się bowiem, że 28 września br. 52-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, po sygnale od świadków, którzy zgłaszali, że toyotą jedzie pijany kierowca. W tym dniu badanie stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Za jazdę na podwójnym gazie zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania. Wkrótce ponownie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Na słowa uznania zasługuje postawa świadków. Dzięki ich odpowiedzialnej i zdecydowanej reakcji, bezmyślne zachowanie 52-latka nie zakończyło się nieszczęściem.

Policjanci apelują

Reaguj, widząc, że za kierownicę wsiada pijana osoba, nie bądź obojętny, również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformuj nas. Twoja reakcja może zapobiec tragedii na drodze.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
19156
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany