30 wrzesień 2021

Z przewróconej cysterny wydobywa się substancja chemiczna

fot. PAP
Z ciężarówki przewożącej cysternę z roztworem mocznika, która przewróciła się rano w Inowłodzu (woj. łódzkie), wydobywa się niewielka ilość substancji chemicznej - poinformował rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Droga krajowa nr 48 jest zablokowana.
REKLAMA

Rzecznik podał, że przewrócona cysterna jest rozszczelniona. "Wydobywa się z niej niewielka ilość substancji o nazwie +Pulnox - 40%+, czyli roztwór mocznika" - przekazał Pawlak.

Według kategoryzacji chemicznej roztwór o tych właściwościach nie powinien być toksyczny, ale w Inowłodzu zastosowano wszelkie środki ostrożności.

Na miejsce z Piotrkowa jedzie specjalny zespół strażacki ratownictwa chemicznego - podał rzecznik.

W czwartek rano w Inowłodzu w powiecie piotrkowskim (Łódzkie) przewróciła się ciężarówka z cysterną. Jak podali drogowcy jedna osoba została ranna.

Zablokowana jest dk48. Policja kieruje ruchem i wskazuje kierowcom objazdy lokalnymi drogami. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-01-31 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany