25 maj 2023

Zabójca ukrył ciało kobiety w przygotowanym grobie - rozwikłano sprawę zaginięcia sprzed 16 lat

zdjęcie: Zabójca ukrył ciało kobiety w przygotowanym grobie - rozwikłano sprawę zaginięcia sprzed 16 lat / pexels/1121906
pexels/1121906
Działający pod nadzorem Prokuratury Okręgowej policjanci z łódzkiego Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP rozwikłali sprawę zaginięcia kobiety, sprzed 16 lat. W opinii śledczych zatrzymany 42-latek ukrył ciało ofiary w przygotowanym w przeddzień grobie, a zbrodnię wcześniej zaplanował.
REKLAMA

O rozwikłaniu sprawy zaginięcia kobiety z 2007 roku poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Chodzi o zaginięcie w powiedzie łódzkim-wschodnim 39-letniej kobiety, która 26 lipca 2007 r. wyszła rano na przestanek autobusowy aby dojechać do pracy. Tego dnia jednak tam nie dotarła. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina.

"Pracujący wówczas nad sprawą śledczy wykonali szereg czynności aby odnaleźć zaginioną. Mundurowi przesłuchali wiele osób mogących mieć wiedzę na temat zaginionej i ostatnich jej kontaktów. Sprawdzali i weryfikowali każdą informację mogącą mieć związek z zaginięciem. Zakładano wiele hipotez. Jedną z nich było również to że kobieta mogła zostać zamordowana" – przypomniała kom. Edyta Machnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wówczas jednak nie udało się odnaleźć ciała kobiety oraz wskazać sprawcę. Pomimo upływu lat nad sprawą cały czas pracowali policjanci z łódzkiego Archiwum X wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, poddając szczegółowej analizie gromadzony materiał dowodowy. Przełom w sprawie nastąpił w środę.

"Po trwających od grudnia poszukiwaniach na obszarze około 1 ha z udziałem archeologów, antropologów i specjalistycznego sprzętu, wczoraj w lesie na terenie dzielnicy Łódź-Górna udało się odkopać ciało kobiety. Dzisiaj możemy stwierdzić, że prawdopodobnie padła ofiarą bardzo brutalnego zabójstwa" – przekazał prok. Kopania.

W tej sprawie został zatrzymany 42-letni mieszkaniec Łodzi, prawdopodobny sprawca zabójstwa.

"Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ukrył ciało ofiary w przygotowanym w przeddzień grobie, a zbrodnię wcześniej zaplanował. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Górna odbędą się czynności z udziałem zatrzymanego" – dodał rzecznik.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
19.6°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-30 19:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany