16 luty 2022

Zarzut zabójstwa dla 52-latka zatrzymanego w związku z zaginięciem 45-latki i jej córki

zdjęcie: Zarzut zabójstwa dla 52-latka zatrzymanego w związku z zaginięciem 45-latki i jej córki / fot. PAP
fot. PAP
52-latek zatrzymany w związku z zaginięciem 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii z Częstochowy usłyszał zarzut zabójstwa obu tych kobiet. Nie przyznał się do winy, do sądu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego – poinformowała PAP prokuratura.
REKLAMA

Poszukiwania zaginionych wciąż trwają.

"W toku prowadzonych na szeroką skalę czynności na podstawie ustaleń dowodowych prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe podjął decyzję o tym, aby zatrzymanemu w tej sprawie w niedzielę mężczyźnie ogłosić zarzut zabójstwa obu tych kobiet, połączonego z bezprawnym pozbawieniem ich wolności" - powiedział PAP Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

"Takie czynności z tym mężczyzną zostały przeprowadzone wczoraj w godzinach wieczornych. On do zarzutu zabójstwa się nie przyznał, odmówił składania wyjaśnień" - dodał prokurator. Jeszcze w środę sąd ma rozpoznać wniosek o aresztowanie podejrzanego.

O poszukiwaniach 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii policja poinformowała w sobotę, zamieszczając ich zdjęcia i rysopisy. Wraz z psem rasy shih tzu w nieznanych okolicznościach opuściły one w czwartek 10 lutego miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ul. Bienia i dotąd nie nawiązały kontaktu z bliskimi.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
1°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Galeria Piotrkowska, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 20:00
miejsce
Przechowalnia, Łódź, ul. 6 sierpnia 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany