3 grudzień 2019

Złodzieje mogą pojawić się wszędzie…

fot. KMP w Gliwicach
Boleśnie przekonują się o tym mieszkańcy naszego rejonu. Ostatnie przykłady kradzieży wskazują też, że niektórzy nie biorą sobie do serca naszych apeli i rad. Wczoraj wpłynęło zgłoszenie o kradzieży w niezamkniętym domu w dzielnicy Wójtowa Wieś. Przez nikogo niezauważony złodziej wszedł do mieszkania i po jego spenetrowaniu skradł odłożoną gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Dzień wcześniej policja przyjęła podobne zgłoszenie z Chudowa. Tam złodziej też wszedł do niezamkniętego domu – skradł telefon oraz szkatułkę z biżuterią. Warto przypomnieć, że w niektórych przypadkach rola stróżów prawa w zapobieganiu czynom przestępczym jest znikoma. Zastanówmy się, czy poszkodowani sami mogli uchronić swoje mienie...
REKLAMA

Rola policji polega teraz na przeprowadzeniu dochodzeń zmierzających do wykrycia sprawców. Śledczy będą szukać jakichkolwiek punktów zaczepienia, np. zabezpieczą i przejrzą wszelkie możliwe nagrania z kamer monitoringów, porozmawiają z osobami zamieszkującymi lub pracującymi w pobliżu okradzionych miejsc.

Przy okazji apelujemy, by baczniej pilnować swoich rzeczy. Prawdopodobnie do wymienionych wyżej kradzieży by nie doszło, gdyby nie nieroztropność samych poszkodowanych. Zawsze zamykajmy drzwi naszych domów i mieszkań. Nie zostawiajmy bez dozoru torebek czy narzędzi, jako sprzedawcy zwracajmy uwagę na klientów w sklepach, jako pasażerowie – na inne osoby w autobusie czy na przystanku (mogą wśród nich być kieszonkowcy). Zamykajmy torby i plecaki, nie zostawiamy portfeli w kieszeniach kurtek u lekarza czy fryzjera.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-02-21 18:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 20:30
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 16:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany