16 maj 2023

Znalazłeś niewypał – nie dotykaj, natychmiast powiadom służby !

zdjęcie: Znalazłeś niewypał – nie dotykaj, natychmiast powiadom służby ! / pixabay/1761239
Licznymi otarciami naskórka, zasinieniami oraz odłamkami wbitymi w powłoki skóry, zapłacił mieszkaniec Łodzi, który postanowił przeciąć niewypał. Mężczyzna miał dużo szczęścia, takie próby zazwyczaj kończą się poważniejszymi obrażeniami, a nawet śmiercią.
REKLAMA

14 maja 2023 roku po godzinie 16.00, policjanci pojechali do szpitala przy ulicy Pabianickiej gdzie miał przebywać mężczyzna posiadający obrażenia, powstałe w wyniku wybuchu niewypału. Jak się okazało 74-latek, znaleziony kilka miesięcy wcześniej nabój, usiłował przeciąć przy pomocy piłki do metalu. Niestety niefrasobliwe podejście do tego typu znaleziska nie skończyło się dla mężczyzny dobrze. Zakrwawionego, w mieszkaniu znalazła żona, która niezwłocznie zorganizowała pomoc medyczną. 74-latek może mówić o dużym szczęściu ponieważ jego eksperyment mógł mieć o wiele tragiczniejsze zakończenie. Jak podkreślają policyjni pirotechnicy amunicja mimo, że przeleżała w ziemi wiele lat, nadal jest aktywna i niebezpieczna.

Policjanci apelują!

aby w przypadku znalezienia niewypału, pod żadnym pozorem nie dotykać go, nie przenosić, ani tym bardziej nie rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy, z zachowaniem szczególnej ostrożności dobrze jest zadbać aby do tego miejsca nie miały dostępu osoby postronne, a w szczególności dzieci. Policjanci w przypadku takich zgłoszeń niezwłocznie powiadamiają specjalistyczne służby, zabezpieczając zagrożony rejon, aż do ich przyjazdu. Niewybuch zostaje przetransportowany i w bezpiecznym miejscu zdetonowany przez wyspecjalizowany do tego celu patrol saperski z tomaszowskiej jednostki wojskowej.

/Katarzyna Zdanowska/

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
19.9°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-30 19:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany