18 maj 2022

Został zatrzymany po zostawionym śladzie

fot. KMP w Łodzi
Łódzcy policjanci ustalili i zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który okradł seniorkę podając się za pracownika wodociągów. Zatrzymany ma bogatą przeszłość kryminalną i z przestępstwa uczynił sobie źródło dochodu. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat więzienia.
REKLAMA

5 marca 2022 roku na ulicy Sierakowskiego w Łodzi starszy mężczyzna pukając do okolicznych mieszkań podawał się za pracownika wodociągów. 80-letnia łodzianka nie podejrzewająca złych intencji ze strony mężczyzny, otworzyła drzwi i zaprosiła go do domu. Po chwili, gdy uwaga pokrzywdzonej została odwrócona rozmową do mieszkania po cichu weszła kobieta, która ukradła pieniądze seniorki i nieposrzeżenie z niego wyszła. Po zakończonej wizycie domniemanego pracownika wodociągów po dłuższej chwili właścicielka mieszkania zorientowała się, że straciła oszczędności życia. W ten sposób kobieta straciła 11000 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z II komisariatu policji. Skrupulatnie pracowali nad ustaleniem personaliów podejrzanych. Z dużą uwagą analizowali zabezpieczone dowody, wśród których znalazł się ślad linii papilarnych sprawcy. Zebrane materiały pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny. Mundurowi wiedzieli, że zatrzymanie go to tylko kwestia czasu. Już 9 maja 2022 roku łódzcy policjanci podjęli obserwację jednego z łódzkich hosteli w którym miał przebywać mężczyzna. W okolicach pobliskiego sklepu zatrzymali kompletnie zaskoczonego oszusta. Mężczyzna posiada bogatą przeszłością kryminalną. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany przez inne jednostki policji oraz listem gończym. Z tego procederu urządził sobie swoiste źródło utrzymania. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy z II Komisariatu Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty we współpracy z innymi jednostkami policji ustalają rzeczywistą liczbę kradzieży i oszustw jakich mógł się dopuścić.

PAMIĘTAJMY!

Nie bądźmy łatwowierni, zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, nie wpuszczajmy obcych osób gdy jesteśmy sami, sprawdzajmy wiarygodność uzyskiwanych informacji, potwierdzajmy numery telefonów w przypadku osób powołujących się na różnego rodzaju instytucje, nie klikajmy w podejrzane linki. Pomysłowość przestępców jest ogromna, wykorzystują rożne metody i socjotechniki aby uzyskać swój cel.

mł.asp. Kamila Sowińska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
25.7°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany