Mieszkanie z małym ogrodem dla zapracowanych

Mieszkania z ogródkiem już od dłuższego czasu cieszą się wzrostem zainteresowania, co widać w ofertach deweloperów. Dobrze wiedzą o tym, że zamiast obniżać ceny parterowych mieszkań, najlepiej dołożyć w pakiecie kilka mkw. powierzchni działki. Taki zabieg sprawia, że lokale na najniższej kondygnacji mogą sprzedawać się w pierwszej kolejności, a nie na końcu.
REKLAMA
Mieszkanie z ogródkiem nie dla każdego

Można by stwierdzić, że mieszkanie z ogródkiem to oferta przede wszystkim dla osób zapracowanych. Wydaje się jednak, że jest to zbyt generalizujące stwierdzenie.

Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom tłumaczy, że takie rozwiązanie cenią sobie osoby, które nie chcą spędzać od marca do października codziennie kilku godzin po pracy na to, aby dojść do ładu z ogrodem. Nie chcą też w każdą sobotę od rana do wieczora szaleć z kosiarką. W ich przypadku niewielka nawet zielona przestrzeń ma stanowić swego rodzaju oazę spokoju albo inaczej przydomową strefę relaksu.

Mały ogród przed domem wystarczy

Chodzi po prostu o to, żeby mieć miejsce na ławkę, czy huśtawkę dla całej rodziny, na której można po pracy usiąść i porozmawiać z dziećmi, chodzi o miejsce na grilla dla rodziny i znajomych. Mieszkań z ogródkiem jest na rynku całkiem sporo i systematycznie ich przybywa. W Warszawie na nowych właścicieli czeka 1 253 lokali mieszkalnych z działką ogrodową. We Wrocławiu jest ich 1 022, a w Krakowie i Poznaniu odpowiednio 821 i 733.

Oferty sprzedaży najtańszych mieszkań z ogródkiem w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

Opracowanie Twoje-miasto.pl dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom

Ile kosztuje dom z ogródkiem?

Obecnie najtańsze mieszkanie w Warszawie, do którego przynależy ogródek, kosztuje 168 tys. zł. Jest to kawalerka na pierwszym piętrze w 2-piętrowym budynku na Białołęce, o powierzchni 28 mkw. W grodzie Krakowa można zostać właścicielem lokalu mieszkalnego z ogródkiem już za 130 tys. zł. W tym przypadku również chodzi o kawalerkę, tym razem jednak 25-metrową, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Ceny mieszkań z ogrodem w Poznaniu i we Wrocławiu

Wyższe ceny obowiązują we Wrocławiu i Poznaniu. W tym pierwszym mieście minimalna obecnie stawka za M z ogródkiem wynosi 202,2 tys. zł. Osoby posiadające takie możliwości finansowe mogą nabyć za tę kwotę kawalerkę o metrażu 31,2 mkw., usytuowaną na parterze w 3-piętrowym bloku na Fabrycznej. W Poznaniu na najtańsze mieszkanie z ogródkiem trzeba wyłożyć 202 tys. zł. Jest to 1-pokojowe lokum o powierzchni 27 mkw., znajdujące się na parterze 6-piętrowego bloku w rejonie Malty.

Autor:
Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny Twoje-miasto.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
27485
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany