23 listopad 2022

Marszałek Chełstowski wiedział, że za chwilę nie będzie miał czego szukać w PiS-ie

zdjęcie: Marszałek Chełstowski wiedział, że za chwilę nie będzie miał czego szukać w PiS-ie / fot. PAP
fot. PAP
Marszałek Jakub Chełstowski wraz z kilkoma osobami dokonał zdrady, bo doskonale zdawał sobie sprawę, że za chwile nie będzie on miał czego szukać w Prawie i Sprawiedliwości - ocenił w środę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość straciło w poniedziałek większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w środę w rozmowie z "WP", odnosząc się do tego wydarzenia powiedział, że Chełstowski wraz z kilkoma innymi osobami dokonali "politycznej zdrady". Zdaniem Jabłońskiego marszałek woj. Śląskiego "doskonale zdawał sobie sprawę, że on specjalnie za chwilę w Prawie i Sprawiedliwości nie będzie miał czego szukać". "On doskonale o tym wiedział, dlatego że współpraca z nim, zwłaszcza w ostatnich miesiącach była szczególnie trudna" - dodał.

Jabłoński zaznaczył, że dziwi się on politykom opozycji, którzy "entuzjastycznie" wchodzą z Chełstowskim we współpracę, gdyż w jego ocenie "nie jest to człowiek godny zaufania".

Wiceszef MSZ ocenił, że Chełstowski sprawiał pozory człowieka, który będzie "wzmacniał województwo", dając w "napiętej sytuacji politycznej pewnego rodzaju możliwości działania". "Natomiast stopniowo ta współpraca się pogarszała i efekt był taki, że on, wiedząc o tym, że za chwilę nie będzie miał na co liczyć w Prawie i Sprawiedliwości, zdradził" - dodał.

PiS dysponowało większością w śląskim sejmiku od 2008 roku. Zdobyło ją, kiedy do PiS dołączył startujący z listy KO Wojciech Kałuża, który następnie objął stanowisko wicemarszałka.

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
7.8°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 17:22
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-03-01 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Przestrzeń, Łódź, Ul. Piotrkowska 217
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany