16 listopad 2022

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z sojusznikami z NATO, a także z prezydentem Ukrainy

zdjęcie: Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z sojusznikami z NATO, a także z prezydentem Ukrainy / fot. PAP
fot. PAP
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał we wtorek w nocy z prezydentem Francji i kanclerzem Niemiec - poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
REKLAMA

O tych konsultacjach poinformowano na Twitterze. "Prezydent RP kończy konsultacje z sojusznikami z NATO. Trwa właśnie rozmowa Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem" - napisała Kumoch na swoim profilu. Wcześniej podał informację o rozmowach z prezydentem Niemiec. "W tej chwili odbywa się rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem" - napisał.

Wcześniej we wtorek prezydent Duda rozmawiał z m.in. premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem, prezydentem USA Joe Bidenem oraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, a także z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

We wtorek po pilnej naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch polskich obywateli. Rzecznik rządu poinformował, też, że zostanie zweryfikowane, czy zachodzą przesłanki, by uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego, który dotyczy konsultacji państw członkowskich NATO.(PAP)

Autor: Mateusz Mikowski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
1°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Galeria Piotrkowska, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 20:00
miejsce
Przechowalnia, Łódź, ul. 6 sierpnia 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany