19 maj 2022

W najbliższą niedzielę politycy PSL-KP organizują tzw. zieloną niedzielę dla przedsiębiorców

fot. PAP
W najbliższą niedzielę, 22 maja posłowie, samorządowcy i działacze PSL- Koalicji Polskiej organizują tzw. zieloną niedzielę dla przedsiębiorców; tego dnia odbędą ponad 100 spotkań się z przedsiębiorcami, z którymi będą rozmawiać o wyzwaniach i problemach z jakimi muszą się oni mierzyć.
REKLAMA

"W najbliższą niedzielę w całej Polsce będziemy rozmawiali o sposobach walki z wysoką inflacją i +drożyzną PiS+. PSL-Koalicja Polska jest rzecznikiem polskich przedsiębiorców. Stawiamy na ludzi ciężkiej pracy, którym rządzący dokręcają śrubę" - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według niego, "rządzący próbowali mówić, że +mamy kolejne kamienie milowe+ do pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, a tak naprawdę mają kamień u szyi w postaci ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w postaci Solidarnej Polski". "Ten kamień ciągnie do ziemi nie rządzących, ale całą Polskę, wspólnoty lokalne i samorządy" - zaznaczył lider PSL.

W ocenie, wiceprezesa PSL, posła Dariusza Klimczaka w walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty. "Prezes NBP Adam Glapiński kręci kierownicą w lewo podwyższając stopy procentowe, a premier Mateusz Morawiecki w prawo dodając nowych pieniędzy na rynek" - podkreślił Klimczak.

"Prawda jest taka, że na wysokiej inflacji zarabia rząd, na wysokich stopach procentowych zarabiają banki, a tracą Polacy" - powiedział wiceprezes PSL.

Dlatego - jak mówił - "proponujemy obniżenie marż kredytowych, likwidację +podatku Belki+ oraz wyemitowanie obligacji oprocentowanych na 10 procent do 50 tysiąca złotych".

Politycy Stronnictwa zwracali uwagę, że w ciągu siedmiu lat rządów PiS wprowadzono 43 podwyżki podatków i nowych opłat. Dodają, że wzrosła też składa ZUS dla przedsiębiorców z 1092 zł. w 2015 roku do 1457 w 2021 r.

Podczas niedzielnych spotkań politycy PSL-KP zaprezentują dziesięć postulatów dotyczących pomocy polskim przedsiębiorcom. A są nimi: dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, odblokowanie środków z KPO, OZE dla każdego, czy wzrost udziału samorządów w podatkach.

Politycy PSL-KP będą mówić też o likwidacji "podatku Belki"; emisji 10 proc. obligacji do 50 tys. zł; obniżeniu marż kredytów; sprzeciwie nowym podatkom; zielonym świetle dla inwestycji oraz stabilnym prawie. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
24.9°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany