22 wrzesień 2010

Wybory do rad osiedli

zdjęcie: Wybory do rad osiedli / fot. uml.lodz.pl
fot. uml.lodz.pl
Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej, w związku z upływem III kadencji rad jednostek pomocniczych Miasta wybory do rad osiedl odbędą się w tym samym terminie co wybory do Rady Miejskiej, do Sejmiku Województwa Łódzkiego i na Prezydenta Miasta, czyli 21 listopada br. Rada Miejska określiła dziś kalendarz wyborczy.
Będziemy zatem mogli wybrać swoich radnych osiedlowych w 36 jednostkach pomocniczych. Z ustaleń przyjętych dziś przez radę Miejska a przygotowanych przez Komisję jednostek Pomocniczych wynika, że Miejska Komisja Wyborcza do 6 października poda oznaczenia osiedla, jego granicę i liczbę członków danej Rady Osiedla a także numer okręgu, granice i numery obwodów głosowania. Listy wyborcze muszą być zamknięte do 27 października.

Komisje wyborcze będą powołane do 6 listopada a zarządzenie wydrukowania obwieszczeń z zarejestrowanymi listami kandydatów musi nastąpić do 11 listopada.

Podczas obrad radni uchwalili także wysokość wynagrodzenia komisji wyborczych i obwodowych komisji . Proponowane kwoty są zbliżone do tych, które wypłaca się członkom komisji w wyborach do Rady Miejskiej. (rprm)

2024-05-19 16:00
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
2024-05-19 16:00