13 maj 2024

Ponad 9 tysięcy miejsc na miejskich półkoloniach; wystartowały zapisy

zdjęcie: Ponad 9 tysięcy miejsc na miejskich półkoloniach; wystartowały zapisy / pixabay/267924
We wtorek ruszył pierwszy etap zapisów na letnie półkolonie w miejskich placówkach edukacyjnych. Zajęcia dla ponad 9 tys. uczniów klas I-VI w czasie wakacji przygotowało 67 szkół podstawowych i placówek edukacyjnych. Pierwszy turnus rozpocznie się 24 czerwca.
REKLAMA

Półkolonie dla najmłodszych uczniów organizują wspólnie łódzki magistrat, szkoły i miejskie instytucje. Program aktywności ma być urozmaicony. Złożą się na niego wycieczki do instytucji kultury, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, gry terenowe i aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci mogą uczestniczyć w nich od poniedziałku do piątku w godz. 7-17.

W samych szkołach i placówkach edukacyjnych przygotowano ponad 9 tys. miejsc. Zorganizują one półkolonie w opcji standardowej i rozszerzonej z wykorzystaniem dodatkowej infrastruktury sportowej oraz przy udziale dodatkowych instruktorów i animatorów. W pierwszym wariancie koszt turnusu to 225 zł, a w drugiej – 325 zł. W cenie jest m.in. wyżywienie (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) oraz opieka wychowawców i różnego rodzaju zajęcia.

Zapisy na półkolonie są prowadzone przez internetowy system rejestracji. Od poniedziałku na stronie lodz.pl/lato rodzice i opiekunowie mogą zakładać konto dziecka lub dzieci na platformie online i na wybrać interesujące ich turnusy w placówkach. Mają na to czas do 27 maja do godziny 17, kiedy rozpocznie się kolejny etap zapisów. O godzinie 18 rodzic lub opiekun musi jedynie wysłać wcześniej przygotowane zgłoszenia w systemie. Następnie otrzyma na swój adres e-mail informację o tym, czy udało się zapisać dziecko na wybrany turnus w jednej ze wskazanych placówek.

Lista szkół organizujących półkolonie i szczegółowa instrukcja są dostępne na stronie lodz.pl/lato w zakładce "Miejskie placówki edukacyjne".

Oprócz szkół i placówek edukacyjnych, letnie półkolonie w Łodzi organizują też miejskie instytucje, które przygotowały kolejne dwa tysiące miejsc.

W ofercie dla najmłodszych łodzian Zoo Orientarium Łódź zaplanowało wakacje wśród zwierząt. Uczestnicy półkolonii wcielą się w rolę weterynarzy i opiekunów pracujących w ogrodzie zoologicznym – będą przygotowywać pokarm dla zwierząt, wezmą udział w karmieniach pokazowych, zwiedzą też zaplecza hodowlane słoni i rekinów. Najmłodsi wybiorą się w podróż do najdalszych zakątków dżungli za sprawą specjalnych gogli VR. W programie są też gry, zabawy i warsztaty edukacyjne – również na świeżym powietrzu. Orientarium organizuje cztery półkolonijne turnusy w sumie dla 120 dzieci. Szczegóły na stronie orientarium.lodz.pl

W harmonogramie Aquaparku Fala znalazły się intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się również, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Zapisy już trwają, a Aquapark Fala przygotował 1200 miejsc dla najmłodszych. Więcej informacji na stronie aquapark.lodz.pl.

Centrum Nauki i Techniki EC1 w wakacje najmłodsi wcielą się w rolę naukowców – prowadzić badania laboratoryjne, zwiedzą wszystkie zakamarki Centrum i wezmą udział w warsztatach przyrodniczych i astronomicznych. W Narodowym Centrum Kultury Filmowej przeniosą się do świata kinematografii, a w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej trafią do świata fantastyki i gier komputerowych. EC1 przygotowało ponad 400 miejsc na letnie turnusy. Zapisy rozpoczną się 17 maja. Szczegóły na stronie ec1.lodz.pl.

Z kolei w 13 lokalizacjach Miejskiej Strefy Kultury zaplanowano warsztaty artystyczno-podróżnicze, poznawanie kultur z całego świata, zabawy twórcze i eksperymenty artystyczne, gry terenowe, a do tego animacje, kultowe podwórkowe zabawy w nowej odsłonie i inne aktywności na świeżym powietrzu. Filie Miejskiej Strefy Kultury przygotowały 300 miejsc. Zapisy już trwają na stronie msk.lodz.pl. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
18.3°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 20:39
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany