200 kg żywności od pracowników łódzkiego ZUS

fot. nadeslane
Przez dwa tygodnie pracownicy I Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek, uzbierali ok. 200 kg trwałej żywności. Produkty zostały przekazane do Banku Żywności im. Marka Edelmana, który rozda je potrzebującym.
REKLAMA
W 16 wielkich kartonach znalazły  się m.in. produkty takie jak: mąka, cukier, sól, kasze, ryże, makarony, oleje, mleko w kartonach, konserwy (szynki konserwowe, ryby w puszkach, pasztety i inne), napoje, słodycze.

Z Banku Żywności produkty zostaną przekazane do Domów Opieki Społecznej, Domów Dziecka, Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej i innych jednostek, które dostarczają żywność potrzebującym w naszym województwie. Chodzi tu o osoby samotne, niepełnosprawne oraz o  seniorów, którzy wymagają szczególnej uwagi i pomocy w obliczu trwającej pandemii.

Głód to zjawisko, które nie powinno już występować w XXI wieku.  Niestety rzeczywistość bywa brutalna i nadal wiele osób nie może pozwolić sobie na codzienny, pełnowartościowy posiłek. Dlatego postanowiliśmy działać i wesprzeć tym razem  Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana

- mówi Michalina Figurska z I Oddziału ZUS w Łodzi.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany