18 lipiec 2019

Youtuber idzie piechotą z Gdańska do Warszawy, by zebrać pieniądze na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego!

fot. nadesłane
Maksym Ziółkowski z kanału „Maksymalnie” 17 lipca wyruszył w pieszą wyprawę znad morza do Warszawy. W trakcie marszu Maksym odwiedzi m.in. takie miasta, jak Gdańsk, Tczew, Malbork, Działdowo czy Iława.
REKLAMA
17 lipca Maksym Ziółkowski, prowadzący kanał „Maksymalnie”, wyruszył w pieszą wyprawę z Gdańska do Warszawy. W trakcie trwającego 6 dni marszu youtuber przejdzie odległość ponad 340 kilometrów, w czasie których będzie zbierał fundusze na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego – jednego z najwybitniejszych w historii polskich kolarzy szosowych. Relacje z postępów w wyprawie  będą dostępne na kanale „Maksymalnie” na YouTube oraz na profilu Maksyma Ziółkowskiego na Instagramie.

Maksym Ziółkowski to trener personalny, który przebojem wdarł się na szczyt popularności polskiego YouTube, zdobywając  w kilka miesięcy setki tysięcy fanów. Każdy odcinek na kanale „Maksymalnie” przedstawia inne wyzwanie, sprawdzające fizyczną i psychiczną wytrzymałość Maksyma w ekstremalnych warunkach. Najnowsze wyzwanie Maksyma polega na przejściu pieszo znad morza do swojego domu w Warszawie. To ponad 340 kilometrów! – Zadania, jakich się podejmuję, są często urzeczywistnianiem moich marzeń albo największych lęków. W tym wypadku jest to powiązane, gdyż z jednej strony uwielbiam aktywność fizyczną, z drugiej jestem przerażony, bo narzuciłem sobie szalone tempo. Chcę codziennie pokonywać 60 kilometrów. To będzie moje najtrudniejsze wyzwanie – powiedział Maksym Ziółkowski.

W trakcie swojej wyprawy youtuber odwiedzi takie miasta, jak Gdańsk, Tczew, Malbork, Iława, Działdowo czy Mława. Maksym trasę będzie pokonywał samodzielnie, jednak każdy będzie mógł do niego dołączyć. Maksym codziennie będzie łączył się ze swoimi fanami przez YouTube, informując ich o postępach w wędrówce. Dotarcie do swojego domu w Warszawie planuje ok. 23 lipca.

Za pieszą wędrówką prowadzącego „Maksymalnie” stoi także większy cel. W czasie swoich codziennych połączeń z fanami na YouTube, Maksym  będzie zachęcał swoich fanów do wpłacania pieniędzy na pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego – jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy szosowych. W 2018 roku Ryszard Szurkowski uległ poważnemu wypadkowi, który spowodował uszkodzenie rdzenia kręgowego i paraliż mistrza świata z 1973 roku. Obecnie sportowiec przechodzi kosztowną rehabilitację.

– Kiedy tylko dowiedziałem się w jakim stanie znajduje się jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, pomyślałem, że może choć w ten sposób będę mógł dołożyć moją skromną cegiełkę, aby pomóc panu Ryszardowi w rehabilitacji. Mam nadzieję, że moi fani również zdecydują się wesprzeć pana Ryszarda – dodał Maksym.

Cała kwota zebrana przez Maksyma zostanie przekazana na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego. Zbiórka pieniędzy znajduje się pod linkiem TUTAJ.

Pieszą wędrówkę Maksyma Ziółkowskiego można obserwować na żywo podczas wielokrotnych wejść na żywo na kanale „Maksymalnie” na YouTube TUTAJ oraz na oficjalnym profilu Maksyma na Instagramie TUTAJ!
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
15842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany