patronat medialny

Już za kilka dni wyjątkowe ABC Crossmintona z mistrzynią olimpijską

zdjęcie: Już za kilka dni wyjątkowe ABC Crossmintona z mistrzynią olimpijską / fot. Paweł Skraba
fot. Paweł Skraba
W najbliższych dniach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe w Grudziądzu i w Toruniu. Mistrzyni olimpijska Iga Baumgart-Witan będzie zachęcała dzieci i młodzież do uprawiania zupełnie nowej dyscypliny sportu – crossmintona. To wszechstronne połączenie elementów badmintona, tenisa i squasha. – Muszę przyznać, że wygląda bardzo interesująco i dynamicznie, jestem ciekawa, jak sobie poradzę w grze – mówi mistrzyni olimpijska.


„ABC Crossmintona” to cykl trzech turniejów. Już w środę, 16 listopada, rozgrywki z udziałem uczniów przeprowadzone zostaną w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, dzień później zawitają do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Grudziądzu, a na koniec – w piątek 18 listopada – odbędą się w Toruniu i tutejszym Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Gościem specjalnym imprezy będzie utytułowana polska biegaczka, złota medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, Iga Baumgart-Witan. Zawody poprzedzą fachowe warsztaty związane z nową dyscypliną, obejmujące przedstawienie zasad gry i przepisów oraz pokazy, dzięki którym każdy z uczestników oswoi się z technikami niezbędnymi do udziału w późniejszych meczach.

W procesie wychowawczym wypracowane nawyki aktywności fizycznej mają ogromne znaczenie – mówi Tomasz Tłuchowski z Fundacji Rozwoju Człowieka, organizującej przedsięwzięcie przy wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Crossminton doskonale się sprawdza w takim procesie. Pozwala na poprawę koordynacji, wytrzymałości i sprawności ogólnej. Dla dzieci i młodzieży to przyjemny sposób na podtrzymanie aktywności, a niewątpliwie ważnym dodatkiem, w przypadku samych turniejów, jest też integracja środowisk szkolnych i sportowych w regionie – dodaje.

Crossminton to tak naprawdę sport dla wszystkich – przekonują ci, którzy z dyscypliną mieli już do czynienia. Jest dynamiczny jak tenis, szybki jak squash, a przy tym łatwy i powszechny w kwestii uprawiania, jak badminton. Opanowanie podstawowych ruchów nie sprawia trudności nawet najmłodszym, co gwarantuje grającym świetną zabawę i pozytywną dawkę emocji. Turnieje crossmintona, które wkrótce odbędą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, pozwolą na popularyzację wszechstronnej aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia.

Już się nie mogę doczekać spotkania z młodzieżą, szkolenia i wspólnej zabawy. Lubię wyzwania i uczenie się nowych dyscyplin – dodaje Iga Baumgart-Witan.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
19.9°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-30 19:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany