18 maj 2021

Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Edukacja i Sport teraz także w Ręcznie

fot. nadesłane
Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” rozpoczyna nabór do I klasy liceum w nowej lokalizacji – Ręcznie. Od roku szkolnego 2021/2022 młodzież z okolicy będzie miała szansę trenować pod okiem najlepszych trenerów dyscyplin: piłki nożnej, lekkoatletyki oraz podnoszenia ciężarów.
REKLAMA
Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” działa w Łodzi o 6 lat. Ten czas wystarczył, by stała się jedną z najlepszych w Polsce i mogła pochwalić się ogromnymi osiągnięciami sportowymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Organem prowadzącym MSMS „Edukacja i Sport” jest Fundacja „Edukacja i Sport”. Złożył ją Janusz Rześniowiecki - ceniony dydaktyk i pedagog z ponad 40 letnim doświadczeniem – niegdyś wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Łodzi, pod koniec lat 90 ubiegłego wieku współorganizator Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, a w 2011 – 2014 organizator i pierwszy dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gortata w Łodzi. Dzięki jego doświadczeniu MSMS „Edukacja i Sport” rozpoczynając pracę z 30 uczniami stała się obecnie szkołą z blisko 600 uczniami z Polski oraz z zagranicy. Młodzież ucząca się i trenująca w MSMS odnosi rokrocznie ogromne sukcesy sportowe. Najlepsi piłkarze ręczni, judocy, bokserzy, badmintoniści czy strzelcy sportowi w województwie łódzkim i w Polsce - to najczęściej uczniowie Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport”.

Widząc dynamiczny rozwój naszej szkoły oraz ogromne sukcesy uczniów, postanowiliśmy wyjść z ofertą poza granice Łodzi. Pragniemy, by młodzieży z mniejszych miejscowości także mogła rozwijać swój sportowy talent korzystając z profesjonalnego zaplecza sportowego oraz z doświadczenia najlepszych trenerów. Dlatego w ścisłej współpracy z Ludowymi Zespołami Sportowymi uruchamiamy od roku szkolnego 2021/2022 klasę mistrzostwa sportowego w liceum ogólnokształcącym w Ręcznie. Jesteśmy pewni, że wśród przyszłych licealistów znajdą się prawdziwe sportowe perełki – mówi Janusz Rześniowiecki, dyrektor MSMS „Edukacja i Sport” w Łodzi.

W Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” Liceum Ogólnokształcącym w Ręcznie uczniowie będą trenować w trzech dyscyplinach sportowych: piłka nożna, lekkoatletyka oraz podnoszenie ciężarów. Szkoła zapewnia 16 godzin zajęć sportowych w tygodniu, profesjonalną kadrę pedagogiczną i trenerską, kompleks sportowo-rekreacyjny, opiekę rehabilitacyjno–lekarską, niepowtarzalny program szkolenia sportowego oraz udział w turniejach i zawodach najwyższej rangi.

Uwaga: liczba miejsc do I klasy liceum jest ograniczona.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.msms.eu
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-08-29 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 16:30
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany