Nagrody podczas Gali Lauru Królowej Sportu znowu rozdane! Na piedestale olimpijczycy, ale nie tylko!
Bardzo się cieszę, że organizujemy tę galę już od 15 lat, bo to jest fenomen. Oprócz przyznania nagród lekkoatletce i lekkoatlecie roku mamy też podziękowania dla naszych lokalnych sponsorów i partnerów, bez których nie byłoby możliwe funkcjonowanie na tak wysokim poziomie. Cieszymy się, że chcą nam pomagać, a my organizujemy topowe imprezy lekkoatletyczne w Polsce. A kondycja królowej sportu na Kujawach i Pomorzu nie jest zła. Wraca Adrianna Sułek, Klaudia Kazimierska pokazała pazur, a mamy jeszcze wiele innych młodych talentów, na które będziemy liczyć podczas igrzysk w Los Angeles - podkreśla Krzysztof Wolsztyński,
prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Wracając do gali, uczestnicy najbardziej czekali na rozdanie nagród. Najważniejsze, bowiem dla zawodniczki i zawodnika roku, odebrali odpowiednio Natalia Bukowiecka, brązowa medalistka olimpijska w biegu na 400 m i Wojciech Nowicki, mistrz Europy w rzucie młotem.
Tę nagrodę traktuję jako dopełnienie tego sezonu i cieszę się, że zostałem doceniony – mówi Nowicki.
To dla mnie motywacja do dalszej pracy. Takie wyróżnienia sprawiają, że wiemy, że obrany kierunek jest właściwy. Warto sumiennie pracować i walczyć o kolejne trofea. Wiem, że w ostatnim sezonie nie wszystko nam się udało, jak planowaliśmy, ale taki rok otrzeźwienia też się przyda, bo wiadomo, że w sporcie nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.
Kolejne wyróżnienia odebrali Marek Rożej (trener roku), a Złoty Laur przypadł bydgoszczaninowi Pawłowi Wojciechowskiemu, który oficjalnie zakończył karierę w minionym sezonie. Nagrodę dla “niespodzianki roku” odebrała Klaudia Kazimierska. 23-letnia włocławianka została mistrzynią Polski seniorek w biegu na dystansie 1500 metrów.
Laur Wyjątkowy przypadł za to Adriannie Sułek-Schubert. Siedmioboistka w pięknym stylu wróciła do sportu po przerwie na ciążę, uzyskała minimum na igrzyska olimpijskie i wystartowała w Paryżu!
Ten sezon był wyjątkowy z różnych względów: na pogoń z czasem, że startowałam w roli mamy i pod nowym nazwiskiem! A czy jestem usatysfakcjonowana? Z perspektywy czasu doceniam już to 12. miejsce w Paryżu. Teraz chcę więcej i mam nadzieję, że w przyszłych latach wrócę na swój poziom, a potem będę tylko lepsza. Miałam ogromną motywację w tym sezonie, wszystko było zaplanowane od A do Z. Teraz już wiem, że przygotowałam się w stu procentach i nic nie mogłam zrobić lepiej - podsumowała swój sezon Sułek-Schubert.
Można powiedzieć, że z ideą gali jesteśmy od początku, ale przede wszystkim wspieramy lekką atletykę we wszystkich obszarach: od sportu amatorskiego, mastersów, dzieci i młodzież, zawodowców po naszą elitę. Od ubiegłego roku mamy też Kujawy Pomorze Team w czterech czołowych dyscyplinach, do których oczywiście zalicza się lekka atletyka. Cieszę się, że możemy być częścią największych imprez w Polsce – podkreśla Marcin Drogorób,
Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki
Urzędu Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
To jednak nie koniec. Laur Honorowy pośmiertnie przyznano Janowi Kensikowi, wybitnemu trenerowi, a Masterką i Masterem Roku zostali Katarzyna Krysztosiak i Wiesław Musiał. Organizatorzy gali nie zapomnieli również o Partnerach Królowej Sportu, czyli Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Urzędzie Miasta Torunia, Urzędzie Miasta Włocławka, Urzędzie Miasta Bydgoszczy, Polskim Związku Lekkiej Atletyki, firmom Polanik sp. z o.o., PUMA POLSKA, Hotelowi Bulwar, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Bydgoszczy, Hotelowi CITY Bydgoszcz, KIA Autopol, BAYDO oraz INTERRISK.
Gali towarzyszyła wystawa zdjęć autorstwa Pawła Skraby i Łukasza Szeląga prezentujących najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w regionie, a także występy polskich lekkoatletów podczas igrzysk w Paryżu. Mecenasami wystawy byli Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy: x-kom, Interrisk oraz Mat-Bud. Co więcej, całe wydarzenie miało wymiar charytatywny, bowiem zdjęcia zostały podpisane przez zawodników i trafią na cele dobroczynne.