30 wrzesień 2020

Przeżyj ponownie Mistrzostwa Świata na Długim Torze w Motowizji

fot. nadesłane
To był wyjątkowo emocjonujący wieczór, który będzie można przeżyć jeszcze raz. W czwartek 1 października o godzinie 16:00 oraz w poniedziałek 5 października o 12:55 Motowizja pokaże powtórkę Indywidualnych Mistrzostw Świata Na Długim Torze w Rzeszowie.
REKLAMA
FIM Long Track World Championship to zawody, które na długo zostaną w pamięci kibiców. Na torze w Rzeszowie widzowie zobaczyli zaciętą rywalizację, wiele mijanek i polsko-niemiecką batalię o najważniejsze trofea Mistrzostw Świata. Nie zabrakło też pechowych zdarzeń, takich jak groźnie wyglądający upadek Tomasa H. Jonassona, który na szczęścia wraca już do pełni sił.

Po 18 wyścigach nieobliczalny Stanisław Burza stanął na trzecim stopniu podium, a rzeszowskie zawody wygrał nieomylny Duńczyk Kenneth Hansen. Po złoty medal mistrzostw globu sięgnął Niemiec Lucas Fienhage, który w klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach nie miał sobie równych. Srebrny medal wywalczył Hansen, a brązowy Francuz Mathieu Tresarrieu.

Gościem specjalnym studia Motowizji był legendarny Duńczyk Erik Gundersen, dwukrotny mistrz świata na długim torze i trzykrotny w klasycznej odmianie speedwaya.

- Cieszymy się, że finał mistrzostw świata okazał się strzałem w dziesiątkę. Rzeszowskie zawody były niezwykle emocjonujące, a jedyny przedstawiciel naszego kraju – Stanisław Burza zrobił kibicom wyjątkowy prezent. Do tego mogliśmy podziwiać naszego dobrego znajomego, bowiem triumfator mistrzostw świata Lucas Fienhage na co dzień reprezentuje barwy Wolfe Wittstock, którego mecze pokazujemy, transmitując 2. ligę żużlową. To była dobra promocja tej niezwykle ciekawej odmiany żużla

– mówi prezes Motowizji Krzysztof Mikulski.


FIM Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze – Rzeszów
  • retransmisja: czwartek, 1 października, godz. 16:00
  • retransmisja: poniedziałek, 5 października, godz. 12:55
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany