Święto badmintona w Katowicach

fot. nadesłane
Największa cykliczna impreza badmintonowa w Polsce tym razem zawitała do Katowic. W dniach 7-11 sierpnia pasjonaci tego sportu rozegrają w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek wiele emocjonujących pojedynków. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym – należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.
REKLAMA
W tym samym czasie stolica województwa śląskiego gości nie tylko uczestników Narodowych Dni Badmintona, ale też sportowców z 56 krajów walczących na Mistrzostwach Świata Seniorów. – Postanowiliśmy połączyć te dwie wielkie imprezy, by stworzyć prawdziwe święto badmintona. Jestem przekonany, że mieszkańcy Katowic na długo zapamiętają te wydarzenia, a sama dyscyplina zyska nowych sympatyków – wyjaśnił Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona i Fundacji Narodowy Badminton.

Korty zamiast lodu

Mistrzostwa odbywają się w katowickim Spodku, a Narodowe Dni po sąsiedzku, na płycie lodowiska, które oczywiście zostało pozbawione lodu, za to wypełnione dwunastoma kortami do gry w badmintona. W pierwszych dniach NDB zjawili się uczniowie szkół podstawowych, którzy grali w Turnieju Dzieci.  Teraz rywalizują ze sobą amatorzy i seniorzy. Emocjonująco zapowiada się Turniej Amatorów ORLEN CUP, na który zgłosiło się około 200 uczestników. Duża frekwencja spodziewana jest także na Turnieju Seniorów.

Wsparcie największych firm

Żadna wielka impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów – ci nie zawiedli również w tym roku. – Sponsorem Strategicznym wydarzenia został PKN ORLEN, który już po raz drugi uczestniczy w Narodowych Dniach Badmintona. Od samego początku jest z nami marka LOTTO, nasz Partner Główny. Jesteśmy dumni, że tak uznane marki doceniają naszą imprezę – podsumował Marek Krajewski. Wsparcie sportowe zapewniła również firma MAXX, która z powodzeniem wkracza do Polski oferując wysokiej klasy sprzęt do gry w badmintona.
W tym roku odbywa się już czwarta edycja Narodowych Dni Badmintona. Wcześniej impreza dwukrotnie miała miejsce w Warszawie – na Stadionie Narodowym i Torwarze – oraz na czterech obiektach sportowych w Zakopanem.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-02-21 18:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 20:30
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 16:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany