7 wrzesień 2021
patronat medialny

Za nami już sto dwadzieścia turniejów eliminacyjnych w ramach akcji Ręczna na Orliku

fot. nadesłane
Za nami już sto dwadzieścia turniejów eliminacyjnych w ramach akcji „Ręczna na Orliku”, a już we wrześniu odbędą się finałowe turnieje wojewódzkie. Tam zostanie wyłonionych dwanaście najlepszych zespołów dziewczynek i chłopców, które na początku października zmierzą się w krajowym finale w Kielcach.
Ręczna na Orliku 2021” to realizowany przez Fundację „Orły Sportu” projekt skierowany do uczniów z czterech pierwszych klas szkół podstawowych. Ambasadorem akcji jest były znakomity piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Drużyny, które rywalizują o miano najlepszej – najpierw w województwie, a później w kraju – składają się z uczniów klas trzecich i czwartych, ale w trakcie turniejów eliminacyjnych także dla młodszych dzieci przewidziano dużo atrakcji w postaci zabaw typu „skill challenge”, czyli m.in. rzutów do bramek, czy slalomów z piłką między pachołkami.

Z każdego turnieju wyłoniliśmy najlepszą drużynę chłopców i dziewcząt, które awansowały do turnieju wojewódzkiego. Z kolei najlepsze zespoły z województwa na początku października zagrają w wielkim finale w Kielcach, walcząc o miano najlepszej drużyny w Polsce – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji „Orły Sportu”.

Rywalizacja odbyła się w dwunastu województwach – pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, świętokrzyskim i lubelskim. Finały wojewódzkie na dwunastu Orlikach zakończą się najpóźniej 25 września, a finał odbędzie w dniach 1-3 października w Kielcach.

Gdy ja byłem w ich wieku nie mogłem doczekać się możliwości rywalizacji, a niemal całe moje życie toczyło się na boisku. Cieszę się że dziś mogę być ambasadorem tak wspaniałej akcji, która promuje moją ukochaną piłkę ręczną. Mam wielką nadzieję, że kiedyś część z tych dzieciaków będzie wspominać „Ręczną na Orliku” mówiąc, że to tu się zaczęła jego profesjonalna kariera – mówi Artur Siódmiak, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej.

Już na etapie wojewódzkim każdy z uczestników otrzymał medal za udział w turnieju.

Najlepsze drużyny są nagradzane dyplomami i pucharami, a wszyscy finaliści – to aż 192 dzieci – podczas turnieju w Kielcach otrzymają medale i gadżety. Dla finalistów zapewnimy także strój sportowy, wyżywienie i zakwaterowanie – dodaje prezes Rafał Wosik.

Tegoroczna akcja „Ręczna na Orliku 2021” nie jest pierwszym projektem Fundacji „Orły Sportu” związanym z piłką ręczną.

W 2018 roku realizowaliśmy turniej „Kocham ręczną na Orliku”, a rok później „Ręczna na Orliku – wyjaśnia Wosik.


Projekt „Ręczna na Orliku 2021”, realizowany przez Fundację „Orły Sportu”, dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem projektu jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany