15 wrzesień 2022

Żużlowa super-sobota w Motowizji

fot. nadesłane
Sobota 17 września będzie dniem, który zainteresuje wielu kibiców żużla. Na antenie Motowizji zobaczyć będzie można aż dwa turnieje żużlowe. Najpierw w węgierskim Nagyhalasz poznamy nowego Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów do lat 19, a wieczorem odbędzie się kolejna edycja Meczu Narodów na łódzkiej Moto Arenie.
REKLAMA
Mistrzostwa Europy juniorów na żużlu odbywają się w obecnej formule od 1998 roku. Przez większość edycji o tytuł walczyli zawodnicy mający mniej niż 19 lat. Zmieniono to w sezonie 2013, ale od ubiegłorocznej edycji powrócono do oryginalnych przepisów.

Na dwadzieścia cztery edycje, aż dziesięciokrotnie mistrzami Europy zostawali Polacy. Jednym z nich w 2012 roku w Opolu był Bartosz Zmarzlik, który powoli budował swoją karierę najlepszego obecnie żużlowca ostatnich lat. W dwóch ostatnich finałach górą byli jednak rywale z zagranicy.

Na węgierskim owalu w Nagyhalasz jest ogromna szansa na to, że usłyszymy “Mazurka Dąbrowskiego”. Na piętnastu zawodników, którzy zakwalifikowali się z turniejów eliminacyjnych, aż sześciu to reprezentanci Polski. Nasz kraj reprezentować będą Jakub Krawczyk, Damian Ratajczak, Kacper Grzelak, Wiktor Przyjemski, Franciszek Karczewski oraz Oskar Paluch.

Międzynarodową rywalizację zobaczymy tego dnia także w Łodzi. Po raz piąty miejscowy Orzeł zorganizuje Mecz Narodów. Towarzyski turniej jest formą upamiętnienia Heleny Skrzydlewskiej. W tegorocznej edycji wystartować mają reprezentacje Polski, Ukrainy, Europy oraz Australii. Na razie nie wiemy kto dokładnie wystartuje na Moto Arenie, ale jak co roku możemy się spodziewać miłych niespodzianek.
 


Zgodnie z obietnicą daną na początku roku, Motowizja dalej pozostaje kanałem wartym oglądania każdego kibica “czarnego sportu”. Jestem pewien, że polscy kibice będą mieli mnóstwo powodów do radości nie tylko w Łodzi, ale także w Nagyhalasz, gdzie ponownie pokażemy skąd wywodzą się najlepsi żużlowi juniorzy – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
 
  • Indywidualne Mistrzostwa Europy U19 Nagyhalasz - Węgry - na żywo – sobota, 17 września, godz. 14:40
  • Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej 2022 - na żywo – sobota, 17 września, godz. 18:00
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
-0.6°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-11-26 18:00
miejsce
Restauracja "Gościniec Czterech...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 19:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 20:00
miejsce
Alembik Whisky & Rum Club,...
wstęp biletowany