10 lipiec 2020

Gróbarczyk: wystartowała aplikacja promująca turystykę wodną

fot. PAP
Wystartowała aplikacja "Drogi wodne", której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych - poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane - dodał.
REKLAMA

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wyjaśnił, że aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z Google play. W niedługim czasie ma być ona też dostępna w app store.

Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Wykorzystuje ona mapy Google, wskazuje pozycję na trasie. Aplikacja pokazuje też skąd można wypłynąć, dokąd wrócić, ile trasa zajmie - dodał.

Jest ona przeznaczona - jak podkreślił minister - dla wszystkich wodniaków: zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli.

Zapewnił jednak, że aplikacja będzie rozwijana. "Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona" - wskazał. Taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi.

Z czasem - jak dodał Gróbarczyk - w aplikacji znajdą się również atrakcje turystyczne, restauracje, przystanie czy zabytki znajdujące się w pobliżu proponowanych turystycznych szlaków wodnych.

Według Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną. "I zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji" - wskazał. (PAP)

autor: Michał Boroń, Magdalena Jarco

mick/ maja/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany