23 marzec 2020

MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO & HOLLAND BAROQUE - JUST IGNORE IT

kupbilecik24.pl / MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO & HOLLAND BAROQUE - JUST IGNORE IT
Zapraszamy 22 kwietnia 2020 roku do Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29.
Koronawirus
łódzkie
432
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
data: 2020-04-22 19:00
miejsce: Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
bilety: KUP BILET
 

Jazzowy Dream Team, czyli znakomity pianista Leszek Możdżer wraz ze szwedzkim wiolonczelistą i basistą Larsem Danielssonem oraz izraelskim perkusistą Zoharem Fresco wystąpią w Wytwórni na koncercie promującym najnowsze wspólne wydawnictwo zatytułowane przekornie "Just ignore it". Towarzyszyć im będzie holenderska orkiestra Holland Baroque. Koncerty odbędą się wiosną w czterech miastach: Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Warszawie.

Publiczność ceni sobie tę polsko-szwedzko-izraelską kolaborację muzyczną za subtelne i wyrafinowanie brzmienie. Artyści osiągnęli harmonię pomiędzy kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. W projektach tworzonych przez trio Możdżer Danielsson Fresco nic nie jest oczywiste. Poza fortepianem w tym projekcie Możdżer gra również na kilku klawiaturach i celeście, Danielsson płynnie zamienia kontrabas na wiolonczelę, a Fresco czaruje swoimi perkusjonaliami.

Zespół ma na koncie trzy albumy studyjne: pierwszy "The Time" z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy "Between us and the light" oraz "Polska" osiągnęły już status Podwójnej Platyny.

Przy czwartym wydawnictwie o przekornym tytule "Just ignore it" trio zaprosiło do nagrań orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę "Earth Particles". Premiera płyty oraz trasa koncertowa odbędzie się w kwietniu 2020. Jaka będzie najnowsza płyta Dream Teamu i Holland Baroque? "Współpraca Tria Możdżer Danielsson Fresco i Holland Baroque przyniosła nieznany dotąd efekt. Dzięki połączeniu różnych kultur i stylów uwolniono ogromną siłę. Taką, która należy do esencji muzyki. Która jest tak stara jak świat i dzięki temu rodzajowi współpracy otrzymuje życie wieczne" - RINUS VAN DER HEIDEN.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Trio Możdżer/ Danielsson/Fresco
artyści:
Trio Możdżer/ Danielsson/Fresco
W ramach 11. edycji festiwalu sztuki perkusyjnej organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury Bydgoszczy zapraszamy 31 maja na koncert do Opery Nova: MOŻDŻER - DANIELSSON - FRESCO TRIO Trzech Muzyków - Trzy Kultury - Jeden Czas Znakomity pianista Leszek Możdżer nie ustaje w realizowaniu nowych pomysłów. Wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio - Dream Team. Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie - lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji - wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
432
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-06-13 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-27 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-26 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany