15 wrzesień 2021

Łódź: ruszyły szczepienia uczniów; chętnych ok. 1000 dzieci i rodziców

W środę rozpoczęły się zorganizowane przez miasto szczepienia uczniów łódzkich szkół przeciw COVID-19. Do tej pory na takie podanie szczepionki zgłosiło się ok. 1000 uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkół.
REKLAMA

Jak poinformował łódzki magistrat, w środę pierwszych 19 uczniów, dwoje rodziców oraz dwoje pracowników szkół zdecydowała się na szczepienie w przychodni Miejskiego Centrum Medycznego "Bałuty" przy ulicy Wielkopolskiej.

"Kolejni uczniowie i ich opiekunowie zapisani są na podanie szczepionki w czwartek oraz piątek w poradniach przy ul. Wielkopolskiej oraz Marynarskiej. W sumie na najbliższe dni MCM Bałuty ma do zaszczepienia 83 uczniów z kilku szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz specjalnych. 118 uczniów od 21 września zacznie zaś szczepić Miejskie Centrum Medyczne Górna" – przekazała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Dodała, że deklaracje ze szkół ws. szczepień w miejskich punktach szczepień nadal napływają. Obecnie jest ich ok. 1000 i dotyczą one zarówno uczniów w wieku 12-18 lat, rodziców oraz pracowników placówek edukacyjnych.

"Pamiętajmy jednak, że chociażby w poniedziałek i we wtorek odbywały się zebrania z rodzicami. Kolejne zebrania są zaś zaplanowane na najbliższe dni. Po tych spotkaniach spływają kolejne deklaracje od rodziców zainteresowanych szczepieniem ich dzieci. Deklaracje z dwóch ostatnich dni są jeszcze liczone. Zapisy trwają. W każdej chwili może zgłosić się kolejny opiekun, który zdecydował się na zaszczepienie swojego dziecka czy kogoś ze swojej rodziny" – zaznaczyła.

Od sierpnia poradnie prowadzące miejskie punkty szczepień skontaktowały się z ponad 330 szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w Łodzi w sprawie koordynacji szczepień oraz ewentualnej organizacji punktów w placówkach lub szczepień w pobliskich placówkach na zasadzie zorganizowanego wyjścia dla młodzieży, która będzie szczepiona.

Jak podaje Kuratorium Oświaty w Łodzi, w całym województwie rodzice do szczepień zgłosili ok. 2200 uczniów. Z możliwości zaszczepienia się razem z dzieckiem chce skorzystać ponad 400 członków rodzin oraz przeszło 100 pracowników szkół. Szczepienia odbędą się w 53 szkołach, pozostałe zrealizują placówki medyczne w ich pobliżu.

W całym woj. łódzkim obecnie w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest połowa mieszkańców regionu, czyli blisko 1 mln 140 tys. osób. W samej Łodzi jest ok. 42 tysiące mieszkańców w wieku 12-19 lat. Z tej grupy szczepiło się ok. 20 tys. osób, czyli 44 proc. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany