21 październik 2021

Na Lubelszczyźnie planowane jest utworzenie izolatorium dla osób z koronawirusem

fot. PAP
Trwają uzgodnienia dotyczące utworzenia w woj. lubelskim izolatorium dla zakażonych koronawirusem; obecnie w regionie nie ma takich placówek – poinformowała rzecznik wojewody.
REKLAMA

W czwartek rzecznik prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała PAP, że są plany utworzenia w regionie izolatorium dla pacjentów zakażonych koronawirusem. "Trwają uzgodnienia w tym zakresie" - powiadomiła Strzępka. Dodała, że obecnie w woj. lubelskim takie placówki nie funkcjonują.

Rzecznik wojewody poinformowała, że w czwartek w szpitalach woj. lubelskiego znajdowało się 936 łóżek dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, którzy wymagają leczenia. Spośród nich zajętych było 809 łóżek. „Na 88 łóżek respiratorowych zajętych jest 50” – podała Strzępka.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań całkowity zakaz odwiedzin u hospitalizowanych pacjentów wprowadziły SPSK1 i SPSK4 w Lublinie. W szczególnych sytuacjach wizyty mogą się odbywać za zgodą lekarzy kierujących oddziałami i z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin prezydent Krzysztof Żuk powiedział, że w przeciwdziałaniu czwartej fali pandemii miasto wspiera wojewodę i ministra zdrowia. "Jesteśmy w centrum tego zagrożenia i to trzeba sobie uświadomić" - powiedział Żuk.

Zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska poinformowała, że z powodu rosnącej liczby zachorowań reżim sanitarny przywróciły domy pomocy społecznej i placówki opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez miasto. "Mamy zaszczepionych 54 proc. mieszkańców Lublina. Aktywnie włączamy się w działania ogólnokrajowe, mamy informatory, organizujemy wspólne działania z uczelniami wyższymi tak, by zachęcać osoby do zaszczepienia się" - powiedziała Lipińska.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 5592 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie (1221). Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

Pin/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-01-31 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany