Nastolatek oślepł po kilku latach jedzenia samych frytek i chipsów

Sposób żywienia człowieka ma kluczowe znaczenie w zachowaniu przez niego zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że stosowanie niewłaściwej diety prowadzi do wielu chorób. Nie zdajemy sobie jednak sprawy jak szybko niewłaściwe żywienie może spowodować znaczny uszczerbek na zdrowiu.
REKLAMA
17-latek stosujący bardzo ograniczoną dietę trafił do szpitala okulistycznego w Bristolu z powodu postępującej utraty wzroku, jak donosi dziennik "Annals of Internal Medicine, cytowany przez RMF FM. Okazała się, że już od kilku lat żywił się głównie frytkami i chipsami, czasem białym chlebem i okazjonalnie plasterkiem szynki bądź kiełbasy. Jego sposób żywienia doprowadził go do ogromnych niedoborów witamin, a także niedożywienia organizmu.

- Jego dieta składała się zasadniczo z porcji frytek. Zwykł także podjadać chipsy, a czasem kromki białego chleba i od czasu do czasu plasterki szynki. Nie jadł żadnych owoców i warzyw.Wyjaśnił to jako awersję do niektórych tekstur jedzenia, których tak naprawdę nie mógł tolerować, dlatego frytki i chipsy były naprawdę jedynymi rodzajami pożywienia, które jadł – powiedział Dr Denize Atan, który leczył młodego chłopaka w szpitalu. - Nastolatek nie był jednak otyły, był skrajnie niedożywiony. Na koniec prawie nic nie widział. Miał martwe pola w samym środku swojej wizji.


Źródło:
RMF FM

Więcej na rmf24.pl:
https://twojezdrowie.rmf24.pl/badz-fit/dieta/news-nastolatek-jadl-tylko-chipsy-i-frytki-po-kilku-latach-oslepl,nId,3183288

Opracowanie:
Redakcja Twoje-Miasto.pl
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
27485
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 18:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany