Nowy Rok - Nowy Ty

W raz z Nowym Rokiem z nadzieją i optymizmem myślimy o tym, co przed nami. Życzę Wam zdrowia, spełnienia marzeń i samych sukcesów w 2020 roku, jednocześnie podkreślam, że początek roku to dobry moment, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Zaczynacie z czystą kartą, zostawiając za sobą wszystkie porażki i niezrealizowane plany. To idealny czas, abyście zawalczyli o zdrowie i zgrabną sylwetkę.
REKLAMA
Dlaczego właśnie od stycznia?

Styczeń to naprawdę świetny czas, by zacząć od nowa… Pomyślcie tylko: zimą możesz jeszcze ukryć pewne niedoskonałości pod płaszczem i swetrami, ale co będzie, kiedy przyjdzie wiosna? Wyobraźcie sobie, jakie wrażenie mogłoby zrobić na otoczeniu, prezentując wówczas wasze zdrowsze, zgrabniejsze JA. Poza tym zawsze warto pomóc organizmowi przetrwać zimę, oczyszczając go, odpowiednio dotleniając i dostarczając niezbędne składniki odżywcze. Tym bardziej, że w naszej kulturze okres świąteczny zazwyczaj związany jest z rodzinnymi spotkaniami przy suto zastawionym stole.

Nie zwracamy wtedy uwagi na to, co wkładamy do ust i jakie niesie to ze sobą konsekwencje. Nie myślimy o tym, że obciążamy narządy i całe układy toksynami, które uniemożliwiają organizmowi prawidłową pracę. Wchodząc w nowy rok, warto przywrócić organizmowi równowagę, by nabrać energii do realizowania noworocznych postanowień.

Aby należycie o siebie zadbać, musicie przede wszystkim gruntownie oczyścić organizm. Nadmiar cukru i białka zwierzęcego niezawodnie prowadzi do lawiny zaburzeń. Zakwaszenie organizmu i zalanie komórek toksynami może stać się przyczyną wielu dolegliwości, zaburza bowiem naturalne procesy zachodzące w ich wnętrzu.

Detoksykacja i skomponowanie odpowiedniej diety odpowiadającej indywidualnym potrzebom organizmu to jedyna szansa na powrót do prawdziwej formy po świątecznej rozpuście i przywrócenie prawidłowej masy ciała.

Zadbajcie  o swój wewnętrzny grzejnik – jelito grube, odpowiedzialne m.in. za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Bakterie, które w nim bytują, generują ciepło, o ile dostarczamy im „rusztowania” w postaci wysokobłonnikowego pożywienia. Zbawienne okaże się z pewnością wprowadzenie do diety świeżych soków warzywno-owocowych, w których włókna celulozowe pocięte są na drobne kawałki. Ich spożywanie sprawia, że zwiększa się przyswajanie składników odżywczych, poprawia perystaltyka jelit, a błonnik „wymiata” nieczystości, wspomagając regenerację organizmu.

Zostawcie za sobą wszystkie porażki i wejdź w 2019rok z żelaznym postanowieniem pokochania siebie. Jeżeli zaczniecie zmiany od swojej osoby, inne wyzwania nie będą stanowić problemu. Oczyszczony i zregenerowany organizm odwdzięczy się zwiększoną odpornością i wydolnością, a idealna figura, którą zyskujecie, wpłynie pozytywnie na Wasze samopoczucie.


Aneta Strelau mgr dietetyki klinicznej, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), Członkini Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków DIETS/ EFAD, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wiceprezes Fundacji promującej sport wśród dzieci i młodzieży „Warszawska Asocjacja Rugby. Właścicielka Poradni ,,Dietetyki Klinicznej Strelau”, Autorka ,,Poradnika dietetycznego dla Pacjenta z cukrzyca 2 cz. I” Poradnika dietetycznego dla Pacjentów z cukrzyca 2 cz. II” , ,, Dieta dla Dziecka”, ‘’Żywienie osób starszych w praktyce”.

Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób autoimmunologicznych dzieci i dorosłych. Zajmuje się również poradnictwem dla dzieci objętymi opieką specjalistycznych poradni zaburzeń neurorozwojowych na terenie Warszawy.

Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych.

Ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV oraz w audycjach radiowych.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-08-29 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 16:30
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany