23 grudzień 2020

Prezes hurtowni Pharmalink: oczekujemy pierwszej partii szczepionek w styczniu

fot. PAP
Oczekujemy pierwszej partii szczepionek przeciw Covid-19 w styczniu – poinformowała w środę PAP prezes łódzkiej hurtowni farmaceutycznej Pharmalink Renata Biel. Dodała, że firma jest przygotowana na spełnienie wszystkich wymogów związanych ze specyfiką tej szczepionki.
REKLAMA

W sobotę do Polski ma dotrzeć pierwsze 10 tys. dawek szczepionki firm Pfizer i BioNTech. Transport z Belgii ma trafić do jednej ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych (ARM). W niedzielę rano wyruszy zaś do 72 tzw. szpitali węzłowych w kraju, w których rozpoczną się szczepienia pracowników służby zdrowia.

Następne partie szczepionek przyjadą do Polski w kolejnych dniach oraz po nowym roku, a jednym z podmiotów uczestniczącym w procesie magazynowania oraz przechowywania preparatu będzie należąca do spółki Pelion łódzka hurtownia farmaceutyczna Pharmalink.

"Oczekujemy pierwszej partii szczepionek w styczniu. Cały proces logistyczny jest bardzo szczegółowo opisany i zaplanowany przez Ministerstwo Zdrowia, Agencję Rezerw Materiałowych oraz nas jako dystrybutora" – powiedziała PAP Biel.

Prezes hurtowni zapewniła, że Pharmalink przy dystrybucji szczepionki przeciw Covid-19 wykorzysta swoje bogate doświadczenie w tej dziedzinie i – jak dodała - firma jest przygotowana na spełnienie wszystkich wymogów związanych ze specyfiką tej szczepionki.

"Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm dystrybucji farmaceutycznej. Wszelkie procesy związane z tą największą operacją logistyczną oparte są na szczegółowych wytycznych ARM. Najważniejsze jest ich dochowanie i tak jak w przypadku każdego leku – zachowanie właściwych temperatur" – wyjaśniła.

Na początkowym etapie szczepionki mają być dystrybuowane do szpitali węzłowych w całej Polsce wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Transport do placówek medycznych ma odbywać się w samochodach przystosowanych do przewozu tego typu preparatów medycznych.

"Dostawy będą tak zaplanowane, żeby przebiegały bezproblemowo. Zapewni to bezpieczeństwo i terminowość dostaw" – podkreśliła prezes Pharmalink.

Dostawy kolejnych partii szczepionek do hurtowni w Łodzi mają obywać się na bieżąco zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepień. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany