Przejdź do treści
8°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:01 · zachód 17:55
reklama

Widzew Łódź

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 13. miejsce na 18, 9 pkt, bramki 14:15

Sezon: 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RRWPRPRRRP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1910
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Miejski Widzewa Łódź
Adres
al. Piłsudskiego 138, Łódź
Pojemność
18 018 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Igor Jovicevic Igor Jovicevicod 01.2026

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa011
Remisy336
Porażki213
Bramki zdobyte7714
Bramki stracone9615
Średnio zdobytych na mecz1,41,41,4
Średnio straconych na mecz1,81,21,5
Czyste konta123
Mecze bez strzelonego gola112
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:2
Najwyższa porażka u siebie
2:3
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:1
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
3 mecze
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
1 z 1

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Piast GliwiceG. Papanikolaou 68' (sam.); Q. Boisgard 90+1' 2:1 Widzew ŁódźK. Świderski 71'
18.09.2026 9 Widzew ŁódźA. Milić 19' (sam.); Mario García 65' 2:2 Wieczysta KrakówLucas Piazón 37'; A. Milić 80'
13.09.2026 8 Legia WarszawaR. Augustyniak 19' 1:1 Widzew ŁódźK. Piątkowski 21' (sam.)
05.09.2026 7 Widzew Łódź 0:0 Radomiak Radom
30.08.2026 6 Widzew ŁódźK. Świderski 27'; M. Fornalczyk 53' 2:3 Lech PoznańA. Kozubal 6'; A. Sayyadmanesh 22'; L. Palma 90'
22.08.2026 5 Śląsk WrocławS. Kapuadi 47' (sam.); P. Banaszak 78'; E. Shabani 89' 3:3 Widzew ŁódźMario García 15'; Fran Álvarez 36'; A. Baena Perez 63'
15.08.2026 4 Widzew ŁódźS. Kapuadi 8' 1:2 Korona KielceM. Faßbender 22', 26'
09.08.2026 3 Jagiellonia 0:2 Widzew ŁódźS. Bergier 52'; Fran Álvarez 54'
31.07.2026 2 Wisła Płock 0:0 Widzew Łódź
26.07.2026 1 Widzew ŁódźM. Fornalczyk 20'; S. Bergier 28' (k.) 2:2 Motor LublinS. Bergier 13' (sam.); M. Ndiaye 49'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1Fran Álvarez2
1K. Świderski21
1M. Fornalczyk21
1Mario García23
1S. Bergier211
6A. Baena Perez11
6S. Kapuadi11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
B. Drągowski1280000
F. Golanski1160000
V. Ilić30220000
J. Krzywanski33220000
Obrońcy
Carlos Isaac2280000
S. Kapuadi3271120
M. Żyro4270010
Visus14240000
C. Cheng17240010
P. Wiśniewski25270011
Mario García40222310
J. Gazibegović70250110
M. Krajewski91210030
Pomocnicy
G. Papanikolaou5270020
J. Shehu6270120
E. Kornvig8250010
Fran Álvarez10272020
L. Selahi18260010
D. Males19240000
L. Lerager21320000
S. Czyż55240000
Dani Silva80260000
Paulinho Bóia98280010
Olivier Pyzia0000
Napastnicy
M. Fornalczyk7222120
A. Klukowski20180010
K. Świderski28282120
S. Biuk79230000
Ioan Vermeșan90190000
S. Bergier99262120

Skład zgłoszony do rozgrywek (30). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 Wisła Kraków 10 17 17:14
6 Piast Gliwice 10 16 18:16
7 GKS Katowice 9 15 20:14
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 9 8 14:17
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.