Wydarzenia

Gregorian Grace - od czasów średniowiecznych do popkultury...

dodano 2022-03-29 19:13:12
rozpoczęcie:
2022-05-14 20:00
miejsce:
Filharmonia Łódzka, Łódź, Prezydenta Gabriela Narutowicza 20/22
bilety:

Gregorian Grace to zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną!

Gregorian Grace przeniesie Państwa w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w niego, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie, pojawia się on w wielu rodzajach muzyki - jest np. cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace! Jeden z naszych widzów stwierdził, że Gregorian Grace to świetny koncert muzyki rozrywkowej, zarówno współczesnej, jak i tej z czasów średniowiecza! Coś w tym jest, dlatego warto się o tym przekonać osobiście!

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.

Po przerwie zabrzmią, opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah, Knockin" on heaven"s door, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych - wszystkie opracowane w łagodnym, gregoriańskim stylu.

Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech. Teraz kolej na kolejne kraje: Danię, Holandię i… Polskę!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Gregorian Grace
artyści:
Gregorian Grace
Gregorian Grace - zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej i współczesnej, który zachwyci Państwa niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną! Chorał gregoriański to liturgiczny śpiew w kościele rzymskokatolickim, którego melodie śpiewane są bez instrumentalnego akompaniamentu przez jednego lub więcej wykonawców. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Łódź
15.2°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 17:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany