Chiara Quintet - Letnie Spotkania z JAZZem

miejsce:
Filharmonia Łódzka, Łódź, Prezydenta Gabriela Narutowicza 20/22
bilety:

Letnie Spotkania z JAZZem Madame Chromatique to projekt non-profit, podczas którego zrealizujemy 9 charytatywnych koncertów w wybranych lokalizacjach Łodzi i okolicach. Oprócz świetnej zabawy i promocji Miasta Łodzi i Regionu, celem imprezy jest zebranie funduszy dla organizatora cyklu - Fundacji Madame Chromatique - na jej działalność statutową, w szczególności organizację zajęć plastycznych podczas bezpłatnych półkolonii dla 100 dzieci w projekcie Art. Parasol. Każdy z koncertów będzie miał także szczególnego Partnera, Fundację z regionu łódzkiego do którego trafi część środków ze sprzedaży biletów. Promocja muzyki jazzowej w Łodzi i regionie jest szczególnie uzasadniona bo tutaj powstał i działał pierwszy powojenny zespół jazzowy MELOMANI. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmą: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, The Designer, LIFE IN Łódź, Radio Łódź oraz TVP 3.

W sali kameralnej łódzkiej Filharmonii jako pierwsi w cyklu koncertów wystąpią Chiara Quintet w składzie:

- Karolina Kowalczewska - fortepian
- Marek Kubisiak - saksofony
- Adam Przybylski - kontrabas
- Bogdan Grad - gitara
- Józef Eliasz - perkusja

Uwaga! Tylko i wyłącznie podczas tego koncertu będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę "Stary Jazz", która będzie dostępna we foie Filharmonii Łódzkiej dla uczestników koncertu.

- Karolina Kowalczewska ur. w 1990 r. absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wcześniej studiowała na AM w Łodzi) oraz Wydziału Muzyki Rozrywkowej w Instytucie Muzyki w Cieszynie (filia Uniwersytetu Śląskiego). Jest kompozytorką i pianistką. Autorką m.in. muzyki do filmu dokumentalnego o jednym z najwybitniejszych grafików przełomu XX i XXI wieku - Henryku Płócienniku. Muzyka ta - zatytułowana "Henry`s song" stała się kanwą 3-częściowego koncertu, który w marcu 2013 r. odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Płóciennika. Utwór ten na wielką orkiestrę symfoniczna zaaranżował Leszek Kułakowski. W 2014 r. zajęła 4. miejsce w rankingu Jazz Forum w kategorii "Nowa nadzieja". Płyta z jej kompozycjami została dołączona w 2013 r. do grudniowego numeru "Jazz Forum". Na zaproszenie Marka Niedźwieckiego prezentowała swoje utwory w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Jej teledysk do utworu "Fauvorite places" emitowany był w Teleexpressie" przez Marka Sierockiego. Karolina występowała m.in. z Krzesimirem Dębskim, Jose Torresem, Mariuszem Fazi Mielczarkiem, Adamem Wendtem, Józefem Eliaszem, a także z muzykami z zagranicy - m.in. z jednym z najwybitniejszych gitarzystów basowych naszego kontytnentu - Włochem Murizio Rolli, jego krajanem Maurizio di Fulvio, z legendą gitary klasycznej - Meksykaninem Jose Miquelem Carreolą.

- Józef Eliasz ur. w 1954 r., studiował muzykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, a później na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Założyciel "Eljazz Big Band". Zespół ten uzyskał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych, m.in. zwyciężył na Ogólnopolskim Konkursie Big Bandów w Nowym Tomyślu, na ogólnopolskiej Famie, a w Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego zdobył "Złotą Tarkę". W prowadzonym przez niego zespole pojawiali się tacy muzycy, jak: Krzysztof Herdzin, Grzegorz Nagórski, Jędrzej Kujawa, Zbigniew Wrombel, Adam Wendt, Bogdan Ciesielski czy Jacek Siciarek. Twórca Bydgoskiego Stowarzyszenia Eljazz i od 2007 r. organizator Bydgoszcz Jazz Festiwal. W tym roku został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Program: Kompozycje własne Karoliny Kowalczewskiej oraz standardy jazzowe i utwory w jazzowych aranżacjach:
1. Someone New
2. OK ANYWAYanyway
3. Scarlett Steel (te trzy kompozycje pochodzą z płyty CHIARA wydanej pod patronatem Jazz Forum)
4. Four Sips of Jazz - utwór skomponowany jako ścieżka dźwiękowa do spektaklu teatralnego "Cztery Sety Jazzu" wg scenariusza Andrzeja Idona Wojciechowskiego
5. Magic - kompozycja Chiara Quintet z płyty o tym samym tytule
6. Simple wish - również z płyty Magic
7. Material Girl - utwór z repertuaru Madonny w aranżacji jazzowej Chiara Quintet
8. Moon River - utwór Henry"ego Mancini z filmu pt. "Śniadanie u Tiffany"ego"
9. Favourite Places - teledysk z tym utworem prezentowany był przez Marka Sierockiego w Teleexpressie.

Koncert ma charakter charytatywny. Dochód z tego wydarzenia wspiera: Fundację HOSPICJUM PRZY ŁUPKOWEJ oraz Projekt ART Parasol. Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Letnie Spotkania z JAZZem Madame Chromatique
artyści:
Różni artyści
Zapraszamy na pierwszy w cyklu 9-ciu koncertów charytatywnych Letnie Spotkania z JAZZem Madame Chromatique. Projekt ma charakter non-profit i oprócz wsparcia Fundacji towarzyszących w poszczególnych wydarzeniach zysk ze sprzedanych biletów idzie na wsparcie działalności statutowej Fundacji Madame Chromatique i projekt ART PARASON dla dzieci z rodzin wykluczonych. Tym bardziej zapraszamy do zakupu biletów i wsparcia projektu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Koronawirus
łódzkie