18 marzec 2020

PHILOSOPHIA TOUR

kupbilecik24.pl / PHILOSOPHIA TOUR
Zapraszamy 17 kwietnia 2020 roku do ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź, ul. Kopcińskiego 62a.
Koronawirus
łódzkie
400
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
data: 2020-04-17 19:00
miejsce: ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź, ul. Kopcińskiego 62a
bilety: KUP BILET
 

Na polskiej scenie muzycznej dzieje się ostatnio bardzo dużo. Swoją cegiełkę do tego muzycznego szaleństwa postanowili dodać dwaj niesamowici Artyści - Wojciech Mazolewski i John Porter. Rozpoczęli singlem "Don"t Ask Me Questions" z wydanej w maju ubiegłego roku wspólnej płyty "Philosophia". Połączenie ich kompozytorskich sił doprowadziło do stworzenia utworu pełnego surowej energii i emocji, które wybuchają czasem w każdym z nas.

"Don"t Ask Me Questions", to piosenka o szukaniu przez samego siebie nieosiągalnej ""idealnej miłości". Szukam dalej, uparcie uznając, że nic nie wiem - tak jak wielu mędrców przede mną. "Don"t Ask Me Questions" to jeden z pierwszych utworów, który ja i Wojtek zrobiliśmy razem i jest to dobry przykład na to, jaką energię włożyliśmy w nasz projekt - mówi John Porter.

To utwór o nas samych, o naszych poszukiwaniach i potrzebie prawdziwej przyjaźni. Kiedy zaczęliśmy grać ten riff, od razu pojawiła się dobra energia. To co się rodziło, powodowało gęsia skórkę. Czuliśmy, że uzupełniamy się idealnie i idziemy w dobrą stronę. Powstał zróżnicowany dynamicznie utwór ze zmianami tempa i nastroju, który pędzi po emocjach w poszukiwaniu szczęścia - dodaje Wojtek Mazolewski.

To spotkanie dwóch bezkompromisowych osobowości polskiej sceny, które ma szansę być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z Porter Band, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Kto spodziewał się takiego obrotu spraw? Pewnie Ci, którzy mieli już okazję usłyszeć współprace obu Panów. Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego "Chaos Pełen Idei". Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory.

Duet Mazolewski/Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna "Philosophia". Album "Philosophia" zyskał nominację do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
John Porter & Wojtek Mazolewski
artyści:
John Porter, Wojtek Mazolewski
John Porter i Wojtek Mazolewski ruszają w wyjątkową trasę z nowym premierowym repertuarem! Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego Chaos Pełen Idei. Wojtek zaprosił Johna do przygotowania wspólnej kompozycji specjalnie na tą płytę. Postanowili, że skomponują go i nagrają wspólnie podczas 3 godzinnej sesji nagraniowej. Tak powstał utwór "Polish Girl", który okazał się początkiem wspaniałej współpracy obu artystów. Od pierwszej minut sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty promujące album Chaos Pełen Idei zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. W marcu tego roku John i Wojtek wyruszą na wyjątkowe koncerty z premierowym materiałem, który powstał w ciągu kilku miesięcy intensywnych prób. Nie zabraknie, także nowych interpretacji utworów, które muzycy wykonywali podczas tras z albumem Chaos Pełen Idei. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
400
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-06-13 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-27 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-26 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany