15 czerwiec 2022

Ryanair ogłosił największy w historii zimowy rozkład lotów z Łodzi

zdjęcie: Ryanair ogłosił największy w historii zimowy rozkład lotów z Łodzi / fot. PAP
fot. PAP
Linie Ryanair ogłosiły w środę największy w historii zimowy rozkład lotów z Łodzi. W nowym sezonie przewoźnik zaoferuje ponad 25 lotów tygodniowo, w tym na trzech nowych trasach - do Alicante, Brukseli Charleroi oraz Mediolanu Bergamo.
REKLAMA

Jak poinformował dyrektor Rozwoju Siatki Połączeń Ryanaira Ray Kelliher na środowej konferencji prasowej w Łodzi, Ryanair ogłasza największy w historii rozkład lotów do Łodzi tej zimy, oferując ponad 25 lotów tygodniowo na pięciu trasach, w tym trzech nowych do głównych miast Europy jak Alicante, Bruksela i Mediolan.

Ogłosił też, że tego lata Ryanair, za pośrednictwem polskiej linii lotniczej Buzz, będzie obsługiwał również loty czarterowe do Antalyi i Heraklionu dwa razy w tygodniu.

"Aby zachęcić do podróżowania do/z Łodzi w najniższych możliwych cenach tej zimy, uruchamiamy specjalną promocję na loty już od 89 zł na podróż od października 2022 do stycznia 2023. Rezerwacji miejsc w promocyjnych cenach należy dokonać do piątku 17 czerwca do północy" - dodał Kelliher.

Władze Ryanair'a podają, że przewoźnik odbudowuje ruch lotniczy po pandemii Covid-19 w ramach swojej siatki połączeń, przede wszystkim dzięki oferowaniu tanich lotów, na co bez wątpienia mają wpływ konkurencyjne opłaty lotniskowe. "Podczas gdy tradycyjne, drogie linie lotnicze, pomimo otrzymania miliardów euro pomocy publicznej, nadal redukują oferowanie, Ryanair powiększa flotę o 210 nowych, najbardziej wydajnych pod względem ochrony środowiska samolotów typu B737 "Gamechanger" (4 proc. więcej miejsc, spalanie mniejsze o 16 proc., emisja hałasu niższa o 40 proc.)" - podkreślono w informacji przekazanej mediom.

"Grupa Ryanair zwiększa swoją obecność w Łodzi nie tylko dzięki ogromnemu wzrostowi rozkładu lotów tego lata i nadchodzącej zimy, ale także poprzez rekrutację i szkolenia pilotów w ramach Programu Mentorskiego Ryanair, realizowanego we współpracy z Bartolini Air. To jedyny taki program pilotażu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej i najszybszy sposób na uzyskanie licencji pilota w Polsce oraz rozpoczęcie kariery w tym zawodzie" - przypomniał Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.

Z kolei prezes Portu Lotniczego w Łodzi Anna Midera zaznaczyła, że to dobry klimat współpracy z miastem i otoczeniem biznesowym spowodował, iż łódzkie lotnisko jest brane pod uwagę w planach rozwoju ruchu. "Tym bardziej że już za niecały rok Łódź stanie się lotniczą stolicą Polski i Europy – miejscem największego europejskiego forum rozwoju ruchu lotniczego – Routes Europe 2023" - dodała. (PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
20.2°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-28 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany