1 wrzesień 2021

Apeluję o szczepienie się

fot. PAP
Apeluję o przestrzeganie wszystkich narzuconych reżimów, o szczepienie się - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
REKLAMA

"Apeluję o przestrzeganie wszystkich narzuconych reżimów, o szczepienie się (przeciw COVID-19 - przyp. PAP). My nikogo do szczepień nie zmuszamy, ale bardzo prosimy o odpowiedzialność - wobec bliźniego, wobec drugiego człowieka. (...) To jest szalenie ważne, abyśmy byli solidarni. Pamiętajmy, że są granice naszej wolności - tymi granicami jest wolność drugiego człowieka. Nie możemy zagrażać innym ludziom i całej naszej wspólnocie" - podkreślił Gliński w środę podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

Wicepremier przeprosił, że w tak uroczystym dniu wspomina o tematach związanych z pandemią, jednak - jak zaznaczył - są one ściśle związane z możliwością powrotu szkół do normalnego funkcjonowania.

"Są stuprocentowe dowody na to, że jedynym środkiem na poradzenie sobie z pandemią, z ewentualną czwartą falą - która niestety na pewno nadejdzie, ale miejmy nadzieję, że będzie łagodna - są szczepienia. Najnowsze specjalistyczne badania, prowadzone także w Polsce, wskazują jednoznacznie, że w 98 proc. chorują i trafiają do szpitala osoby niezaszczepione. Jeżeli wśród chorych zdarzają się osoby zaszczepione to z chorobami współistniejącymi" - dodał Gliński.

Wicepremier był pod wrażeniem nowej sali koncertowej w Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego, która została zmodernizowana i oddana do użytku w grudniu 2020 roku, dzięki środkom z resortu kultury.

"Nasz resort razem z Centrum Edukacji Artystycznej opiekuje się szkolnictwem artystycznym i możemy być dumni, że w ostatnich latach udało się zrealizować tak wiele inwestycji, jeśli chodzi o warunki do funkcjonowania; bo to, co jest w tych szkołach to już zasługa grona pedagogicznego, rodziców i samych uczniów. Cieszymy się, że możemy takie piękne rzeczy realizować" - zaznaczył.

Zdaniem ministra kultury, nowoczesna infrastruktura pomaga uczniom szkół artystycznych w realizacji marzeń.

"Wszyscy w tej szkole muzycznej to osoby, które mają talent. A talent - jak wiemy także z opowieści biblijnych - musi być zadbany. Jeśli ktoś posiada talent, to ma obowiązek - wobec siebie i innych - go kształtować, z niego korzystać" - powiedział.

We wtorek w Łodzi wicepremier Gliński uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w kilku placówkach edukacyjnych - Szkole Podstawowej nr 79, Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata; po szkole muzycznej zaplanowano także wizytę w szkole plastycznej.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany