Kontrole szkolnych autokarów pod czujnym okiem policjantów

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wiosennych szkolnych wyjazdów jest priorytetem policjantów w powiecie łódzkim wschodnim. Szczególnie w tym okresie policjanci każdego dnia kontrolują autobusy i ich kierowców wiozących dzieci na szkolne wycieczki.
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego koluszkowskiej komendy praktycznie każdego dnia kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież wyruszają na szkolne wycieczki. Dotychczas w ciągu miesiąca zostało przeprowadzonych 20 kontroli autobusów na terenie powiatu z czego w 2 przypadkach policjanci ujawnili niesprawne oświetlenie i układ hamulcowy. Przewoźnicy i kierowcy w większości doskonale zdają sobie sprawę, że przed wyjazdem przyjadą policjanci, by przeprowadzić kontrolę. Mundurowi sprawdzają między innymi dokumenty pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz działanie świateł, układu kierowniczego czy stan ogumienia. Kontroli podlega też sam kierowca, a więc jego uprawnienia i stan trzeźwości. Z każdym kolejnym rokiem funkcjonariusze odnotowują coraz mniej nieprawidłowości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze!

Przez kolejne dni kontroli będzie tylko przybywać. Policjanci ruchu drogowego koluszkowskiej komendy czekają na informację, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Pamiętajmy !
Przed wyjazdem dziecka autokarem sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Jeżeli masz uzasadnione podejrzenia, co do kierowcy (bełkotliwa mowa, wyczuwalna woń alkoholu) lub stanu technicznego pojazdu (popękane szyby, łyse opony, wycieki płynów eksploatacyjnych i inne) Natychmiast wezwij policję!

mł. asp. Aneta Kotynia

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
20.2°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-28 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany