12 grudzień 2019

Bezpieczne zabawy podczas ferii zimowych

fot. KMP w Łodzi
11 grudnia 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 39 odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa. Zwieńczeniem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu pn. „Bezpieczne zabawy podczas ferii zimowych.”
REKLAMA

W jury konkursu zasiadali przedstawiciele łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej w Łodzi, Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz przedstawicielem Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Komisja oceniała znajomość wiedzy z zakresu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania. Komisja oceniała również występy artystyczne najmłodszych uczestników związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Atrakcją finałową był występ muzyczno – taneczny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 39 do piosenki „Mam tę moc” prezentujący konsekwencje lekkomyślnego wejścia na zakazany, zamarznięty zbiornik wodny.

Pierwsze miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 52 w Łodzi, nagrodzono również pozostałe dzieci biorące udział w konkursie.

Na zakończenie dzieci obejrzały i uczestniczyły w krótkiej scence przypominającej młodym widzom zasady udzielania pierwszej pomocy. Scenka cieszyła się dużym zainteresowaniem a uwieńczeniem konkursu był wspólny taniec przy piosence o bezpieczeństwie.

 

WRD KMP w Łodzi

sierż. szt. Jadwiga Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany