10 styczeń 2020

Czujny świadek pomógł mundurowym zatrzymać sprawców zniszczenia mienia.

fot. KMP w Łodzi
Policjanci z V Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali dwóch braci, którzy dzisiejszej nocy wybili szyby w jednym ze sklepów. Na ślad sprawców naprowadził stróżów prawa anonimowy świadek, który dokładnie opisując wygląd dewastatorów podał kierunek ich ucieczki.
REKLAMA

10 stycznia 2020 roku tuż po północy, dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Limanowskiego, dwóch mężczyzn wybija szyby w jednym ze sklepów. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i pojechali pod wskazany adres. Będąc na miejscu mundurowi zobaczyli, że w sklepie jest wybita szyba w drzwiach oraz witryna, natomiast w środku leżą dwa kamienie. W międzyczasie dyżurny ustalił telefonicznie z anonimowym świadkiem szczegóły ubioru oraz kierunek ucieczki potencjalnych sprawców. Wysłani na miejsce funkcjonariusze zobaczyli, że chodnikiem, w ich kierunku idzie dwóch, zgodnych z rysopisem, mężczyzn. Podczas zatrzymania okazało się, że sprawcami wybicia szyb w sklepie są dwaj bracia, 22 i 29-letni. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że młodszy miał prawie 2 promile, natomiast starszy ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję. Wandale usłyszeli już zarzut zniszczenia mienia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie da się ukryć, że obywatelska postawa zgłaszającego świadka zasługuje na pochwałę i w dużym stopniu pomogła w zatrzymaniu sprawców. Dziękujemy za zaangażowanie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
15842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany