22 listopad 2021

Jechał oplem "wężykiem" i wpadł do rowu, miał ponad 4 promile

fot. PAP
Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który jechał oplem przez miejscowość Zwierzyniec w woj. łódzkim. Kierowany przez niego samochód poruszał się "wężykiem" i wpadł do rowu. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadka.
REKLAMA

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa policji z Sieradza asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, do wyeliminowania z ruchu kolejnego nietrzeźwego doszło w niedzielę po południu dzięki właściwej postawie świadka.

"Świadek przejeżdżający przez miejscowość Zwierzyniec zauważył opla, który poruszał się +wężykiem+, zjeżdżając z prawego na lewy pas. Podejrzewając, że kierowca pojazdu może być nietrzeźwy, świadek cały czas obserwował go, zachowując bezpieczny dystans i powiadomił dyżurnego sieradzkiej komendy" – wyjaśniła.

Dodała, że w pewnym momencie kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wówczas podszedł do niego świadek, który wyczuł od niego woń alkoholu. Kierowca opla chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł w kierunku pobliskiego lasu, ale po chwili wrócił, wsiadł za kierownicę i próbował wyjechać z rowu.

"W tym czasie na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i sprawdzili stan trzeźwości. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie ponad 4 promile alkoholu" – przekazała rzeczniczka sieradzkiej policji.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Dodatkową obligatoryjną karą jest świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-01-31 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany