15 październik 2019

Nietrzeźwy mężczyzna spacerował z niemowlęciem po balkonie

fot. KMP w Łodzi
Policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego KMP w Łodzi, za pośrednictwem dyżurnego otrzymali informację, że na balkonie znajdującym się na trzecim piętrze jednego z bloków na osiedlu Retkinia, przebywa nietrzeźwy mężczyzna trzymający na rękach niemowlę. Miał on niebezpiecznie chwiać i wychylać się poza obręb barierki. Przypadkowi świadkowie obserwujący tą groźną sytuację natychmiast powiadomili Policję.
REKLAMA

14 października 2019 roku około godziny 15:30, policjanci z KMP w Łodzi podjechali na przyblokowy parking na osiedlu Retkinia. Z relacji świadków, którzy wezwali funkcjonariuszy wynikało, że kilka minut wcześniej na balkon pobliskiego budynku wszedł mężczyzna z niemowlęciem na rękach. Sposób zachowania trzymającego dziecko wskazywał, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chwiał się na nogach i niebezpiecznie przechylał poza obręb barierki. Po zdecydowanej reakcji świadków, nieodpowiedzialny „opiekun dziecka” wrócił do mieszkania i puścił głośną muzykę. Policjanci bardzo szybko ustalili lokal, w którym przebywał mężczyzna wraz z niemowlakiem. Po chwili, drzwi otworzyła matka dziecka. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że przez jakiś czas była poza domem. W tym czasie opiekę nad synem sprawować miał 28-letni ojciec dziecka. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy mając blisko 2 promile alkoholu we krwi. Ponieważ matka niemowlaka również znajdowała się pod wpływem alkoholu, dziecko przekazane zostało babci. Z uwagi na zagrożenie, które stworzyć mógł opiekun małoletniego, został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie czynności stawiał czynny i bierny opór interweniującym policjantom, a także próbował dokonać samookaleczeń. Policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej i założyć mężczyźnie kask zabezpieczający. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Tym razem dzięki zdecydowanej reakcji policjantów i emaptii świadków niebezpieczeńśtwo zostało zażegnane.

 

Policjanci przypominają!!!

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Rodzic, a także inny opiekun prawny, bądź faktyczny dziecka ma szczególny obowiązek niedopuszczenia do skutku jakim jest możliwość wystąpienia sytuacji realnie zagrażającej małoletniemu. W sytuacjach, gdzie widzimy, że dziecku grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo na skutek nie właściwego sprawowania pieczy lub nieodpowiedzialnego zachowania ze strony opiekuna, nie bójmy się zareagować – zwrócić uwagę, bądź wezwać policję.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-01-28 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany