Ostrzegajmy dzieci przed zabawami w nieznanych dla nich miejscach i terenach !

zdjęcie: Ostrzegajmy dzieci przed zabawami w nieznanych dla nich miejscach i terenach ! / fot. KPP łódzkiego wschodniego
fot. KPP łódzkiego wschodniego
Jak spędzają czas wolny dzieci kiedy mają zdecydowanie więcej wolnego od nauki i obowiązków domowych? Zdarza się, że nadmiar tego czasu wolnego może skutkować zachowaniami ryzykownymi i niebezpiecznymi. Młodzi ludzie ciekawi świata próbują poznawać i docierać do miejsc, które niekoniecznie są dla nich bezpieczne. Dlatego tak ważne jest, by uczulić dorastające dzieci na zagrożenia i nauczyć ich, jak sobie z nimi radzić. W Kurowicach doszło do niebezpiecznego wypadku gdzie na grupę nastolatków zawalił się dach pustostanu znajdującego się w lesie.
REKLAMA

27 maja 2021 roku tuż po godzinie 19:00 policjanci z komisariatu w Rzgowie zostali wezwani do lasu w okolicy miejscowości Kurowice gdzie doszło do wypadku. Jak się okazało grupa 6 chłopców w wieku 14-15 lat weszła do środka opuszczonego budynku. W pewnym momencie zawaliła sie część dachu. Pod gruzami został uwięziony 15-letni chłopiec. Skierowane na miejsce służby przetransportowały nastolatka do szpitala w Łodzi. Na miejscu kilka godzin pracowali strażacy i policjanci. Rzgowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wiosenna pogoda i beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że zbliżające się wakacje nie zwalniają rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z zabawą w nieznanych miejscach, starych opuszczonych budynkach, które zazwyczaj grożą zawaleniem. Nawet jeśli nie ma widocznej tabliczki z zakazem wstępu powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i o tym, że nieznajomość terenu może doprowadzić do tragedii czy wypadku. Warto też porozmawiać z dzieckiem jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem).

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
0.8°C
wschód słońca: 07:28
zachód słońca: 16:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-28 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany