31 grudzień 2021

Ws. śmierci kobiety i trójki dzieci w pożarze k. Opoczna lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich

fot. PAP
Po pożarze w m. Unewel niedaleko Opoczna (woj. łódzkie), gdzie w czwartek śmierć poniosła kobieta i jej trójka dzieci, lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska-Musioł.
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Opocznie (Łódzkie) ustala przyczyny i okoliczności zgonu kobiety oraz trójki jej dzieci, których ciała znaleziono po czwartkowym pożarze w Unewelu w pow. opoczyńskim (Łódzkie).

Śmierć poniosła 39-letnia kobieta i jej troje dzieci w wieku 3, 4 i 9 lat - potwierdziła oficjalnie prokuratura.

"Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie przywrócono funkcji życiowych żadnej z tych osób" - poinformowała w piątek po południu Czołnowska-Musioł. "Przybyły na miejsce lekarz, który stwierdził zgon kobiety i dzieci, nie wykluczył udziału osób trzecich" - zaznaczyła. Prokurator dodała, że sekcje zwłok ofiar tragedii mają zostać przeprowadzone w piątek i w poniedziałek.

Zwłoki znaleźli strażacy podczas akcji ratowniczej. "Wiemy, że w czwartek rano z domu wyszedł mąż kobiety i ojciec dzieci. Potem właściwie nie było widać, że się pali. Dym zauważyli sąsiedzi dopiero po południu" - relacjonował w czwartek, zaraz po pożarze, rzecznik łódzkiej straży pożarnej mł. kpt. Łukasz Górczyński. "Śmierć kobiety i jej dzieci najprawdopodobniej była skutkiem zadymienia, można powiedzieć, że się zaczadzili" - mówił.

Portal RMF24 podał w piątek, że dwóch chłopców mogło zginąć jeszcze przed pożarem. "Dwaj młodsi chłopcy mieli rany cięte szyi. To może wskazywać na to, że zginęli jeszcze zanim trujący dym wypełnił dom" - napisano w wiadomościach RMF24.

"Nie komentujemy doniesień medialnych. Czynności nadzoruje prokuratura. Czekamy na wstępne wyniki sekcji zwłok matki i trójki dzieci znalezionych po pożarze" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa opoczyńskiej policji PAP asp. sztab. Barbara Stępień.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
24.9°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany