Wypadek śmiertelny na DK 12 w Kruszowie

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Policjanci z Tuszyna pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 27 maja 2020 roku około godz. 12:00 w Kruszowie na DK 12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem wykonując skręt w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo bmw. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność.
REKLAMA

27 maja 2020 roku około godz. 12:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z koluszkowskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Kruszów na DK 12, gm. Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem, jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego chciał skręcić w ul. Centralną i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo bmw przez co doszło do bocznego zderzenia się z samochodem. W wyniku odniesionych obrażeń 65 - letni rowerzysta zmarł. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają tuszyńscy policjanci.

Mimo dobrych warunków panujących na drogach naszego województwa nadal dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Pamiętajmy jednak, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów i zdrowego rozsądku.

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze. W trakcie długich podróży korzystajmy z odpoczynku, zjeżdżając z autostradowych pasów w miejsca bezpieczne tj. MOPy, parkingi przy stacjach benzynowych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
19156
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany