6 styczeń 2024

Akt oskarżenia przeciwko członkom zarządu WiK Opole

zdjęcie: Akt oskarżenia przeciwko członkom zarządu WiK Opole / pixabay/4440841
Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Agnieszce M. i Sebastianowi P., którym zarzuca się, że w czasie gdy pełnili funkcje członków zarządu samorządowej spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, narazili firmę na straty przekraczające 10 mln złotych.
REKLAMA

Jak poinformowała w komunikacie prokuratura w Świdnicy, sprawa dotyczy umowy na dostawy energii elektrycznej do spółki WiK Opole i działań oskarżonych z nią związanych w okresie od lipca 2021 do lutego 2022 roku. Oboje oskarżeni wcześniej byli bliskimi współpracownikami prezydenta Opola.

Według ustaleń śledczych, oskarżeni zawarli w drodze przetargu umowę na dostawy energii z firmą, która nie spełniała kryteriów dopuszczenia do konkursu. Następnie, po rozwiązaniu przez wybrany podmiot umowy, wyrazili w imieniu WiK zgodę na zawarcie ugody, na mocy której zrzekli się należnych miejskiej spółce odszkodowań. Straty, jakie w wyniku działań oskarżonych miał ponieść WiK, prokuratura oszacowała na ponad 10 milionów złotych.

Oskarżeni nie przyznają się do winy, a w złożonych wyjaśnieniach wskazywali na korzystną dla siebie wersję wydarzeń. Według komunikatu prokuratury, obojgu oskarżonych grozi do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
12.2°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:15
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-02-26 18:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-26 19:00
miejsce
Restauracja Ramki, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany