17 październik 2020

Łódzcy działacze Lewicy uruchamiają "koronapomoc" dla osób starszych i z niepełnosprawnościami

fot. Ministerstwo Zdrowia
Łódzcy działacze Lewicy ogłosili w sobotę start akcji "LewicaKoronaPomoc", polegającej na wsparciu seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami w robieniu zakupów, wykupieniu recepty czy opłaceniu rachunków. Wśród wolontariuszy będą parlamentarzyści, radni oraz wiceprezydent miasta.
REKLAMA

Jak przypomniał podczas sobotniej konferencji prasowej w Łodzi wiceszef klubu Lewicy Tomasz Trela, to miasto w sobotę znalazło się w tzw. czerwonej strefie z najsurowszymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.

"Wszyscy musimy na siebie uważać i z tego tytułu Lewica rozpoczyna dziś swoją kampanię niesienia pomocy dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14 będziemy przyjmować telefoniczne zgłoszenia od wszystkich łodzian, którzy potrzebują wsparcia i pomocy, nie są w stanie wyjść z domu, bojąc się o swoje zdrowie" – zapowiedział parlamentarzysta.

Wyjaśnił, że pomoc wolontariuszy będzie polegała na bezpłatnym robieniu zakupów, wykupieniu recepty czy opłaceniu rachunków. "Wolontariusz przyjedzie, zrobi zakupy zgodnie z listą i dostarczy je do domu potrzebujących. Każdy z wolontariuszy podpisuje wcześniej stosowne oświadczenie i będzie oznaczony identyfikatorem" – zapewnił Trela.

Na początku do akcji przyłączyło się 10 wolontariuszy, wśród których oprócz Treli są m.in.: wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, radni miejscy oraz sympatycy i członkowie lewicowego ugrupowania.

"Wśród najbardziej chronionych seniorów są osoby samotne i z problemami z poruszaniem się. Dlatego ta +koronapomoc+ jest skierowana właśnie do nich. Mamy po dwóch wolontariuszy na każdą dzielnicę i czekamy na zgłoszenia. Wolontariat będzie obowiązywał do odwołania i jeśli będzie większe zainteresowanie akcją, będziemy rozszerzać naszą pomoc" – dodała Moskwa-Wodnicka.

Zgłoszenia od potrzebujących pomocy przyjmowane są pod numerem telefonu: 797604334.

Trela podkreślił, że tego typu wsparcie jest inicjatywą łódzkiej Lewicy, ale ma nadzieję, że przyłączą się do niej także politycy z innych miast. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
19156
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany