Uważnie patrz i słuchaj - lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

zdjęcie: Uważnie patrz i słuchaj - lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych / fot. KPP łódzkiego wschodniego
fot. KPP łódzkiego wschodniego
W ramach działań profilaktycznych, które zmierzają do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drogach dzielnicowe ze Rzgowa i Andrespola spotkały się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjantki uświadamiały dzieci, że najważniejsza jest koncentracja i uważne obserwowanie drogi oraz uważne słuchanie dorosłych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa najmłodszych pociech.
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie gościli dzieci uczęszczające do lokalnego przedszkola. Mundurowi oprowadzili najmłodszych po komisariacie, w którym na co dzień pełnią służbę i pokazali sprzęt, którym się posługują. Spotkanie miało na celu przede wszystkim uświadamianie najmłodszych jak ważne jest ich bezpieczeństwo na drodze i o zagrożeniach związanych z niewłaściwym poruszaniem się po chodniku, drodze dla pieszych, poboczu, drodze dla rowerów.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Andrespolu gościła z wizytą u przedszkolaków, gdzie podczas spotkania przestrzegała najmłodszych o konsekwencjach nieostrożnego wejścia na jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd. Również zwróciła uwagę jak ważne i cenne są porady dorosłych dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Spotkanie z policjantem zawsze na długo zostaje w pamięci najmłodszych, mamy nadzieję, że równie długo zostaną w ich pamięci zasady bezpieczeństwa.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
0.5°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Wooltura, Łódź, Wólczańska 40/42
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 09:00
miejsce
Łódzki Dom Kultury, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany